למצולמים אין כל קשר לנאמר בכתבה. צילום: אבשלום שושני / Flash90

הדבקה ראשונה בישראל: רעייתו של חולה הקורונה מאיטליה נדבקה בנגיף

משרד הבריאות הודיע שאשתו של האדם ששב מאיטליה כשהוא חולה בנגיף, נדבקה אף היא בקורונה ותועבר לבידוד. במקביל, פרסם משרד הבריאות את המקומות שבהם שהה החולה באזור גוש דן, וקרא לאנשים להיכנס לבידוד ביתי ל-14 יום
 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

משרד הבריאות הודיע היום (שישי) כי אשתו של החולה שחזר מאיטליה ביום ראשון והתגלה אתמול כחולה בנגיף והועבר לבידוד, אובחנה גם כן עם תוצאה חיובית לנגיף הקורונה ותועבר אף היא לבידוד. "חולה קורונה נוספ/ת שהיה במגע אישי קרוב עם החולה שחזר מאיטליה אובחן עם תוצאה חיובית לקורונה ויועבר לבידוד", נמסר ממשרד הבריאות. מצבה מוגדר קל.

בתוך כך, במשרד הבריאות הודיעו מוקדם יותר כי כי החקירה האפידימיולוגית על הנוסע חולה קורונה מאיטליה הסתיימה ולהלן ממצאי החקירה, המקומות והשעות בהן היה החולה. מההודעה עולה כי בניגוד להודעה הקודמת – אז נטען כי היה שעה אחת בלבד בחנות "הפיראט האדום", הוא שהה שם למעשה שלושה ימים בשבוע האחרון.

1. טיסת אל על מספר LY381 בתאריך 21.2.20 שהמריאה מישראל בשעה 06:00.

2.טיסת אל על Iy 382 שנחתה בתאריך 23.2 בשעה 16:10

3.יום א׳ 23.2 חנות ״הפיראט האדום״ באור יהודה בשעות 18:00-22:00

4.יום ב׳ 24.2 חנות ״הפיראט האדום״ אור יהודה בשעות 08:30-24:00

5.יום ג׳ 25.2 חנות ״הפיראט האדום״ אור יהודה 08:30-24:00

6.יום שני 24.2 בבית הכנסת ״אירוס״ ברחוב נגה בישוב אירוס בשעות 06:00-07:00

ממשרד הבריאות נמסר כי, "על כן כל מי שהיה במקומות הנ״ל במגע קרוב – מרחק של פחות מ-2 מטרים למשך של 15 דק׳ או יותר, להכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400. אם במהלך הבידוד מופיעים סימפוטמים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מיידי למוקד 101 של מד״א על מנת לברר צורך בבדיקת הנגיף".

כזכור, אמש הודיע מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב בתדרוך לתקשורת כי אותר חולה ראשון בקורונה בישראל "זהו אירוע מורכב", הוסיף המנכ"ל – שציין כי החולה המאומת הוא גבר שחזר מישראל. בעקבות זאת, הצו לחוזרים מאיטליה הפך לרטרואקטיבי.

בר סימן טוב הוסיף: "הוא חש ברע ובוצעו לו בדיקות באמצעות המנגנון של המשרד עם הקופות ומד"א. נדאג להעביר אותו באמצעות מד"א לאשפוז בביה"ח שיבא במתקן הייעודי שנפתח שם. בית החולים יקח אחריות על הטיפול בו". בכירים במשרד הבריאות שצוטטו ב'חדשות 12' אמרו כי חולה הקורונה הסתובב בישראל כמה ימים וקיים חשש שבא במגע עם אחרים. משרד הבריאות מקיים תדרוך מיוחד בנושא הקורונה.

חברת התעופה הישראלית "אל על" פרסמה אמש (חמישי) הודעה ובה ביקשה לעדכן את פעילותה בהתאם למצב התפשטות הקורונה, שכבר הפכה למגיפה עולמית. בהודעה נמסר כי הטיסות לכלל היעדים באיטליה (רומא, מילאנו, ונציה ונאפולי) יופסקו החל ממחר למשך שבועיים, ואילו פעילות החברה לתאילנד תושהה החל מיום שני הקרוב (ה-2.3.2019) ועד סוף חודש מרס.

במשרד הבריאות הודיעו כי החקירה האפידימיולוגית נמשכת ואותרו מרבית המגעים הפוטנציאלים. מעבר לטיסה המדוברת, החולה גם ביקר בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה ביום שני בשעות 9:00-10:00. "על כן", נמסר, "כל מי שהיה על הטיסה הנ"ל וגם בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה בשעה הספציפית שצויינה להכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ולדווח על כך באתר משרד הבריאות".

משרד הבריאות עדכן מוקדם יותר כי מספר הטיסה שעליה היה חולה שאובחן בנגיף הקורונה מאיטליה הוא מספר טיסה Iy 382 שנחתה ביום ראשון בתאריך 23.2 בשעה 16:10. במשרד הבריאות יפרסמו בהמשך פרטים נוספים על המקומות בהם היה בארץ במהלך השבוע. באל על הודיעו כי הם מנסים לאתר את כל הנוסעים שהיו יחד עם חולה הקורונה בטיסה.

ממשרד הבריאות נמסר כי, "על כל מי שהיה בטיסה זו להכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ממועד הנחיתה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400. אם במהלך הבידוד מופיעים סימפוטמים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מיידי למוקד 101".

כתבות קשורות

אַהֲרֹן כַּהֲנָא קַדִּישָׁא • הילולת הרה"ק מהר"א מבעזלא זיע"א
אתרא קדישא מירון: שבת התאחדות לקהל חסידי אשלג
יִזְכּוֹר אַהֲבָתָם • הילולת כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
מעמד כבוד התורה בישיבה קטנה ברסלב בית שמש בראשות הגרי"מ שכטר
בסמוך לחופי עומאן: שני אנשי צוות נהרגו בתקיפת הספינה בבעלות ישראלית
נתניהו קיבל את החיסון השלישי: "הממשלה בזבזה זמן יקר; חייבים להתחסן"
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה

5 תגובות

 1. למייעס. אתה מדבר שטויות. אתה תכנס לבידוד ואל תשאל שאלות. כי אם לא אז תדע שאתה עובר עבירה של רוצח בתוך עם ישראל. כמ אתה גורם לאנשים אחרים להדבק במחלה המסוכנת ואף מישהו עלול למות בגללך. מה אתה רוצח?

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן