שיתוף פעולה סביב הקורונה: ראש הממשלה פרסם אתמול את ההנחיות החדשות של משרד הבריאות שכותרתן "הישארו בבית", יו"ר כחול לבן שיתף וכתב כי "כשזה מגיע לחיי אדם - אין פוליטיקה, ישראל לפני הכל". נתניהו הגיב הבוקר: "חשוב מאוד! תודה, בני"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם אתמול בעמודו הרשמי בפייסבוק את ההנחיות החדשות של משרד הבריאות שכותרתן "הישארו בבית" וכתב: "שומרים על הכללים ומצילים חיים". יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ שיתף את הפוסט של נתניהו וכתב כי "כשזה מגיע לחיי אדם – אין פוליטיקה, ישראל לפני הכל. שמרו על עצמכם ועל קרוביכם ומלאו אחר ההנחיות". הבוקר הגיב לו נתניהו: "חשוב מאוד! תודה, בני".

השיתוף ההדדי:

ההנחיות שפרסמו נתניהו וגנץ:

מנגד, מספר 2 בכחול לבן, יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד יוצא במתקפה חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע ההנחיות החדשות של משרד הבריאות הקוראות לציבור להישאר בבית: "הלא דמוקרטיה הזו הודיעה לכם היום דבר אחד: שאסור לכם לצאת מהבית. תשאלו את עצמכם באילו מדינות ממשלה לא נבחרת מודיעה לאזרחים שאסור להם לצאת מהבית", אמר לפיד בסרטון שהעלה לרשת.

הסרטון של לפיד זכה לביקורת חריפה ברשת על כך שהוא מסכן חיים בכך שהוא גורם לציבור לאבד אימון בהנחיות משרד הבריאות שמצילות חיים: "זו ממש הפקרות. למה לא לקרוא לאנשים להתחבק כדי להפגין נגד ביבי?", כתב הפרשן הפוליטי הבכיר עמית סגל. לפיו הגיב לו כי, "ההוראה לצאת מהבית היא לא הבעיה, זה שנותנת אותה ממשלה לא לגיטימית זו בעיה ועוד איך".

השר בצלאל סמוטריץ' אמר הגיב הבוקר ללפיד וכתב: "אני עדיין מצפה מיאיר לפיד לסרטון התנצלות שבו הוא עוזב את הפוליטיקה הקטנה וקורא לאזרחים להקפיד על הנחיות משרד הבריאות באדיקות. קדימה יאיר, לא בושה להודות בטעות ולתקן". עוד הוסיף"קצת אחריות, לפיד הפך לקונספירטור חסר אחריות בימים האחרונים".