מרן הגר''ח קנייבסקי שליט''א נשאל האם להפסיק את הלימודים בעקבות ההנחיות החדשות של משרד הבריאות והשיב כי יש להמשיך את הלימודים שהרי תורה "מגנא ומצלא". לשואלים האם ללכת למקווה השיב כי "חמירתא סכנתא מאיסורא" ואין ללכת

שעות לאחר שמשרד הבריאות הורה על סגירת כלל מוסדות החינוך החרדיים, זאת בשל נגיף הקורונה ההולך ומתפשט בארה"ק, מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א עדיין מורה לשואלים כי יש להמשיך וללמוד וחלילה מלהפסיק את הלימודים בתלמודי התורה והישיבות הקדושות, אך יש להקפיד במהלך הלימודים על הנחיות משרד הבריאות.

מפרטים שהגיעו לידי 'חדשות JDN' עולה כי מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א נשאל מספר פעמים ביממה האחרונה שוב האם להפסיק את הלימודים בכלל מוסדות החינוך הליטאים, ובכל זאת שר התורה השיב כי חלילה מלהפסיק את הלימודים. הערב הורה שר התורה באופן ברור כי יש להמשיך את הלימודים כסדרן ולולא לימוד התורה הסכנה היא הרבה יותר גדולה.

שר התורה נקט בדעה זו כבר מתחילת משבר הקורונה כי יש להמשיך בלימודים, שהרי תורה מגנא ומצלא ויותר סכנה זה לסגור את מוסדות החינוך. כעת הורה שר התורה שוב כי יש להמשיך בלימודים וזוהי העצה היחידה שיש כנגד המגיפה הנוראית. בתוך כך יצוין עוד כי לשואלים האם ללכת למקווה גברים משיב מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א כי "חמירתא סכנתא מאיסורא" וכלל לא ללכת.

כזכור, בתחילת השבטע קבע מרן שר התורה שהמוסדות יישארו פתוחים תוך כדי הקפדה על כללי משרד הבריאות כולל חלוקה לקבוצות של 10 איש. ביום שני דיווחנו כי לא כל מוסדות הלימוד הצליחו עד הבוקר שלמחר לעמוד ביעד של חלוקה לקבוצות של 10, ולכן לא פתחו את שעריהם בשני בבוקר.

היועץ המשפטי של משרד הבריאות שיגר היום בצהריים מכתב לשר הבריאות יעקב ליצמן בו הוא מבהיר כי על כלל מוסדות החינוך, כולל גני ילדים, תלמודי תורה, מוסדות רשת 'בתי יעקב', סמינרים לבנות, ישיבות גדולות, ישיבות קטנות וכוללים, להיסגר. "הצו קובע כי לא תתקיים כל פעילות במוסדות החינוך המופרטים", כותב עו"ד אורי שוורץ. עוד הוסיף כי "הצו חל על כל מוסדות החינוך ללא תלות בגודל המוסד או בכמות התלמידים, על כלל המוסדות להפסיק את פעילותם לאלתר".