בישוב קריית יערים מדווחים כי לפני דקות אחדות התקבלה תשובה חיובית לנדבק נוסף במועצה קרית יערים ובכך עולה מניין הנדבקים ל-26. בישוב מציינים כי הוא נדבק מאדם ששהה בסעודת פורים שממנה נדבקו רוב התושבים. בנוסף התקבלו 25 תוצאות שליליות

מניין החולים בישוב החרדי טלזסטון – קריית יערים מנגיף הקורונה עלה ל-26 – כך נמסר מדוברות המועצה. על פי ההודעה, "לפני דק אחדות התקבלה תשובה חיובית לנדבק נוסף במועצה קרית יערים ובכך עולה מניין הנדבקים ל-26. יש לציין כי מדובר באדם שנדבק מנדבק אחר ששהה בסעודת פורים המדוברת שממנה נדבקו רוב התושבים". מצד שני, בישוב דיווחו גם על בשורות טובות: "התקבלו 25 תוצאות שליליות לגבי תושבים נוספים".

בהודעת המועצה שהופצה אמש לתושבים נכתב כי "הערב קיבלנו תשובה חיובית לגבי תושב נוסף (חולה 25) שנדבק בקורונה. מדובר בתושב ששהה בסמוך לנדבק אחר. התושב החליט להכנס לבידוד על דעת עצמו עוד לפני שקיבל הוראה ממשרד הבריאות או מהרשויות השונות. המעשה האחראי שלו מנע התפרצות גדולה יותר של המחלה ביישובינו, אך הוא לא היחיד. רבים רבים מצייתים להנחיות ונכנסים לבידוד גם אם הם לא קיבלו הודעה רשמית. זה מראה על האחריות המיוחדת של התושבים שלנו".

ראש המועצה יצחק רביץ הוסיף כי, "אנחנו תושבי קרית יערים לקחנו על עצמנו לשמש לדוגמה לעצירת המחלה. כפינו על עצמנו בידוד עצמי ונשתדל בזה ככל האפשר. אני יודע שהקשיים הם מרובים, לא פשוט להישאר בבית והילדים מחפשים תעסוקה, לא פשוט לקבל החלטה לצמצם את הנוכחות במכולת, לא פשוט לצמצם את הנוכחות בבית כנסת. אך זו צו השעה וזה האחריות של כולנו".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר בשבוע שעבר לראש מועצת קריית יערים יצחק רביץ ושוחח עמו אודות המצב ביישוב. נתניהו ביקש למסור החלמה מהירה לחולים, ואמר כי הוא עוקב אחר ההתפתחויות בנושא. ראש הממשלה הביע בפני הרב רביץ את הערכתו על אופן ניהול המשבר ועל לקיחת האחריות של ראש המועצה בנושאים הכללים והאישים של תושבי המקום.

כמו כן, ברך נתניהו את תושבי קריית יערים על המהירות שבה הם נכנסו לבידוד מרצון ועל שיתוף הפעולה שלהם עם המועצה ונהלי משרד הבריאות. ראש הממשלה נתניהו סיכם עם הרב רביץ את המשך הקשר הרציף ביניהם במאבק לעצירת וירוס הקורונה, ואיחל רפואה שלמה במהרה לחולים.

ראש מועצת קרית יערים יצחק רביץ אמר לאחר השיחה כי, "ראש הממשלה התקשר וחיזק אותנו מאוד, אנחנו מעריכים מאוד את כל הגורמים החל ממשרד הבריאות שעומד איתנו בקשר ורציף וכלה בכוחות הביטחון הנמצאים ביישוב. הזמנתי את ראש הממשלה למועצה כשהימים יהיו טובים יותר".