ראש ממשלת בריטניה ג'ונסון הורה לאזרחי המדינה להישאר בבתים החל מהערב: "אנו נעצור את כל ההתכנסויות של יותר משני אנשים בציבור". עוד החליט כי חתונות, התקהלויות גדולות, חנויות וגני שעשועים ייסגרו. "המשטרה יכולה לאכוף ולהנפיק קנסות"

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הכריז הערב (שני) על עוצר בן שלושה שבועות בממלכה, זאת כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. "החל מהערב אני מוכרח לתת לעם הבריטי הוראה פשוטה מאוד. אתם מוכרחים להישאר בבית. מותר לצאת רק במקרה של קניית מצרכים, צורך רפואי, לעבודה (רק במקרים חיוניים וכשלא ניתן לעבוד מהבית), ולצורך תרגיל ספורט אחד ביום (ריצה, הליכה וכו)", הסביר.

ההנחיות החדשות יאכפו של ידי שוטרים, שיסתובבו ברחובות הערים והכפרים, במטרה לתפוס אנשים שמפרים את ההנחיות, ויחלקו להם קנסות בהתאם. "אם לא תמלאו ‏את ההנחיות המשטרה יכולה לאכוף ולהנפיק קנסות", הוסיף ג'ונסון. שלשום הודיעה בריטניה על סגירת בתי הקפה, המסעדות, הברים, בתי הקולנוע, התיאטראות, המועדונים ומכוני הכושר.

"כדי לוודא שתקשיבו להוראות, נסגור מיד את כל החנויות הלא נחוצות", אמר ראש ממשלת בריטניה והוסיף כי "פארקים יישארו פתוחים לכושר, אך התקהלות תהיה אסורה". כמו כן, נאסרה התקהלות של יותר משני אנשים. ההגבלות שעליהן הכריז ג'ונסון בנאום לאומה הן הגבלות שכמותן לא זכורות בבריטניה בימי שלום.

ג'ונסון הצהיר כי ההנחיות החדשות ייבחנו מחדש בעוד שלושה שבועות, וייתכן שאז הן ירוככו. "בלי מאמץ לאומי אדיר לעצור את התפשטות הנגיף, יגיע רגע שבו שום שירות בריאות בעולם לא יוכל אולי להתמודד איתו, משום שלא יהיו די מכונות הנשמה, די מיטות טיפול נמרץ, די רופאים ואחיות", הזהיר ג'ונסון. גם חתונות ייאסרו, אבל הלוויות יוכלו להמשיך להתקיים.