Yonatan Sindel/Flash90

בתום דיון סוער של 6 שעות: הממשלה אישרה את תקנות החירום המחמירות

יכנסו לתוקף כבר הערב: שרי הממשלה אישרו הלילה שורת הגבלות תנועה חדשות שפרטיהן הסופיים טרם פורסמו. על פי הטיוטה שפורסמה לפני הישיבה: התח"צ יבוטל, יותר לצאת ל"טקס דתי" במקום פתוח ולהצטייד במזון ותרופות. המפרים ייקנסו

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • סיטואציה מביישת: עזרו לבת ישראל עזובה

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

בתום דיון לילי סוער וממושך בן 6 שעות, הממשלה אישרה הלילה (בין שלישי לרביעי) בישיבה טלפונית את שורת הגבלות חדשות למניעת התפשטות נגיף קורונה. התקנות החדשות והמחמירות ייכנסו לתוקף כבר הערב ויימשכו רשמית למשך שבעה ימים, אז ייתכן ויארכו אולי אף יחומרו. התקנות המלאות טרם פורסמו, ועל פי הדיווחים עברו מספר שינויים במהלך הישיבה לעומת הטיוטה שהופצה לפני ישיבת הממשלה.

על פי טיוטת התקנות שפורסמה אמש, מקומות העבודה שעוד פועלים ימשיכו לפעול ולא יונהג משק לשעת חירום. בכניסה לכל מקום עבודה יתבצעו בדיקות חום, כאשר תותר כניסה רק אם לאדם יש חום נמוך מ-38 מעלות צלזיוס. התחבורה הציבורית תבוטל אך יותרו מוניות עם נוסע אחד. יהיו הסעות מיוחדות למקומות עבודה חיוניים.

על פי ההגבלות החדשות, ניתן יהיה לצאת לתפילה, חתונה, הלוויה או ברית – רק במקום פתוח שאינו במבנה, כאשר מספר המשתתפים קטן מ-10 ויש ביניהם מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם. יותר גם לצאת להצטייד במזון ותרופות, לקבל שירות רפואי, לתרום דם, להשתתף בהליך משפטי, להפגין, להגיע לכנסת, לקבל טיפול במסגרת רווחה, להגיש סיוע לאדם אחר או אדם במצוקה.

יציאה מהבית תותר עד למרחק של 100 מטרים וייתכן שאף פחות מכך. ייאסר על פעילות ספורטיבית מחוץ לבית וייאסרו ריצות ארוכות. נבדק משפטית איך ניתן יהיה למנוע מצבים של התקהלות, בבניינים משותפים למשל. לפי הטיוטה, מי שייצא ממקום מגוריו למטרה שאינה מופיעה ברשימה דינו יהיה מאסר של שישה חודשים או קנס שככל הנראה יעמוד על 5,000 שקלים.

לפי הטיוטה, שכאמור מרבית פרטיה אושרו בממשלה אך כן עברה שינויים ונוסחה הסופי טרם פורסם, תיאסר הפעלת קניונים, שווקים פתוחים והפעלת דוכן בשוק. כמו כן תאיסר הפעלת עסק – גם מתוך הבית. בחנויות מזון ובבתי מרקחת ואופטיקה – יותר יחס של ארבעה לקוחות על כל קופה רושמת בלבד. יותרו רק משלוחים ממסעדות אך לא טייק אוויי.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ צייץ בטוויטר בתום הדיון: "אז אחרי שכל היום התקיימו דיונים מקצועיים בין משרדי הממשלה בדרגי המקצוע לגבי המדיניות העדכנית למניעת התפשטות הקורונה, סיימנו עכשיו שש שעות מרתוניות של ישיבת ממשלה טלפונית כדי לדייק, לשפר, ולאשר אותה. מחר בטח תתעוררו לקול תרועת שופרות השמאל בתקשורת שיספרו בדרמטיות על "ויכוחים" ו"חילוקי דעות", ו"החלטות באישון ליל". אז חשוב לי שתדעו שהיה דיון מעמיק, יסודי, וענייני מאוד, שבו נשמעו כל הדעות ונשקלו כל השיקולים כדי להגיע להחלטות הטובות ביותר בשבילכם אזרחי ישראל. לילה טוב ורק בריאות".

בתוך כך, המשרד לביטחון הפנים הודיע אמש כי החל מהיום יוכלו פקחים עירוניים גם כן לאכוף סגירה של בתי עסק שיפרו את הנחיות משרד הבריאות. "אנו מתמודדים עם אתגר אכיפתי אדיר אך הוא מציל חיים ועלי לשתף בו כמה שיותר כוחות ופקחי העיריות הם מכפיל כח משמעותי בהגנה על בריאות הציבור", אמא השר לבטחון הפנים גלעד ארדן.

 

מניין החולים מקורונה בישראל עלה ל-1,930; תינוק בן חודש חלה בקורונה

5 תגובות

ראיתם אותם – לא מצליחים לנהל דו שיח הגיוני אחד עם השני שם בכנסת – וככה רוצים לנצח את הקורונה….

תכנית לתפילה צום קול ממון

מצוין אחלה של תקנות מבחינתי שיעשו תקנות אפילו יותר חמורות העיקר כבר ליגמור עם הקורונה הזאת לפני שאנשים ימותו פה כמו באיטליה

פירוט בבקשה!
התקנות כבר אושרו, אז מה בדיוק זה כולל?

תודה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן