שר הביטחון אישר שבכוונתו לייעד מלוניות למגזר החרדי: "אם יהיה צורך לתת מענה בהקשר הזה של גלאט, אז אנחנו יודעים לעשות את זה, אנחנו בהחלט ננסה לתת מענה". לדבריו, "אנחנו נהיה מאוד לא פוליטיקלי-קוקרט, אנחנו נעשה מה שנכון"


צפו: השר בנט במענה לשאלת 'חדשות JDN'

שר הביטחון נפתלי בנט מאשר היום (רביעי) את הפרסום של 'חדשות JDN' כי בכוונת משרד הביטחון לייעד מלוניות למגזר החרדי בכשרות מהדרין: "אם יהיה צורך לתת מענה בהקשר הזה של גלאט, אז אנחנו יודעים לעשות את זה, אנחנו בהחלט ננסה לתת מענה", אמר במסיבת עיתונאים במענה לשאלת 'חדשות JDN'.

"בכלל, אנחנו נהיה מאוד לא פוליטיקלי-קוקרט, אנחנו נעשה מה שנכון, אם לציבור מסיום, אם לציבור הערבי יותר נוח להיות במלונית שלהם או משהו כזה, אנחנו נעשה מה שנכון, אנחנו נפעיל שיקול דעת", הוסיף השר בנט, "אמרתי לכם בתחילת המשבר שלא כל החלטה תהיה מושלמת, אנחנו נשגה פה ושם, אבל אני יכול להבין לכם בשמי, בשם ראש הממשלה, בשם צמרת מערכת הבריאות ומערכת הביטחון ומשרד האוצר, באמת פועלים סביב השעון כמיטב יכולתנו".

בנט קרא בדבריו היום לאלו שמאובחנים כנשאים של הנגיף להגיע למלוניות הללו ולא להתאשפז בבית. "יש שיעור גבוה יותר של נשאי קורונה שמתעקשים להישאר בבית ולא ללכת למלוניות. זה גן עדן, כל החוויות משם טובות מאוד. אני מפציר בכם, לכו למלוניות – אל תלכו לבית, כי באופן בלתי נמנע תדביקו את המשפחה. צריך להיות שם בערך 4 שבועות בממוצע עד שנזכה אתכם ונחזיר לחברה, ואין סיכוי שלא תדביקו את המשפחה ואת שאר הסביבה".

בהצהרתו הזהיר בנט כי המשך העלייה בקצב ההתפשטות של הנגיף עלול להביא את ישראל למצבה של איטליה, שבה קרסה מערכת הבריאות ובה מתים בכל יום מאות בני אדם. הוא אמר ש"צונאמי עלול להכות בנו", ושתמונת המצב כרגע לא באמת ידועה למערכת: "אנו בצמיחה מואצת של היקף החולים הקשים, וזה האינדיקטור הכי טוב במדינה שלא עורכת בדיקות המוניות. עלינו בבדיקות ל-5,000 בדיקות ביום. גל התחלואה הקשה מתקרב ומלחך את חופי הארץ. תוך עשרה ימים נראה קצב משמעותי של חולים קשים שזקוקים להנשמה. אנו יכולים לפעול כדי לשנות את המצב".

הוא הוסיף כי ישראל מפעילה את "כל היכולות, בתחכום ובעורמה, כדי להגיע לכל פינה בתבל ולהביא מכונות ואמצעי הנשמה באמצעות חמ"ל משותף שהקמנו בראשות המוסד וכבר פועלים". בנט נשאל מדוע מערכת הביטחון לא מקבלת את השרביט בניהול המשבר, וענה שאת השאלה הזו צריך להפנות לראש הממשלה בנימין נתניהו. "אבל אנו לא מחכים ופועלים", הוסיף.

מסיבת העיתונאים המלאה של בנט: