מפקד פיקוד העורף: "פעילים בכל המגזרים – נתחיל הסברה גם ביידיש"

האלוף תמיר ידעי: "עד עכשיו גויסו לצה"ל 2200 אנשים. הכנו את כל בתי החולים בארץ למעבר משגרה לחירום, כולל קופות החולים": דובר צה"ל: "36 חולים בצה"ל, כ-4200 מבודדים". עוד חשף: "אמנם הפעילות רודדה, אבל זיהינו כמה פרשיות התרעתיות".

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם


צפו: מסיבת העיתונאים היומית של השר בנט

מפקד פיקוד העורף האלוף תמיר ידעי אמר היום כי, "עד עכשיו גויסו לצה"ל 2200 אנשים. מרביתם בפיקוד העורף. בשלב זה גייסנו בעיקר את המפקדים. אנחנו נעדכן ככל האפשר בראש ובראשונה על הכל הסדיר. ככל שידרשו גורמים מקצועיים, אנחנו נגייס אותם. התחלנו את האירוע לפני שבועיים בנהלי קרב. אנחנו עסוקים במספר משימות מרכזיות. הדבר הראשון והחשוב ביותר זה הסיוע למערכת הבריאות: מד"א והמערכת עצמה. שבוע שני שמתגברים את מוקדי מדא. במוקד העיקרי בקרית אונו. מדובר ב- 300 חיילים שמתגברים".

"עושים נוהל קרב שהדבר הזה ילך ויתרחב ויצריך מעורבות יותר מסיבית של אוגדות צה"ל", אמר האלוף ידעי בשיחת תדרוך לכתבים הצבאיים. "בכל העולם הצבא מתגייס כי הוא מסוגל לסייע מבחינת יכולות. זו פוליסת ביטוח של המדינה".

"החלק השני קשור במאמץ ההסברה: המנחה המקצועי הוא מערכת הבריאות אבל אנחנו לקחנו על עצמנו עם משרדי הממשלה את רציפות התפקוד: לשדר את ההנחיות בצורה שקופה. שמנו את מוקד 104 כדי שיהיה מענה לאנשים שפונים. היו מעל 12,000 פניות למוקד אתמול. שואלים על איך להתנהג ומה ההנחיות. מאמץ ההסברה- כרגע עדיין רק ברשתות החברתיות ובכל מה שקשור לפורטל". לדבריו, "אנחנו פעילים במגזרים הערבי, הבדואי והחרדי. ההסברה שלנו מורגש. פועלים כעת כדי להתחיל הסברה ביידיש. יש לנו גם צרפתית".

על סוגיית הניוד של הבדיקות סיפר כי "מאה רכבים שכל רכב נוסע בארץ לסיוע מד"א. הצטרפו היום עוד מאה רכבים כאלו. מסייעים בכל הקשור להכנת הבדיקות. אנחנו מסייעים בדרייב אין קורונה במוקדים ברחבי הארץ. מעבר לזה, יש לנו חלק בהכנת מערכת הבריאות לחירום. הכנו את כל בתי החולים בארץ למעבר משגרה לחירום. כולל קופות החולים. פתחנו 32 שמרטפיות- ברחבי הארץ. סד"כ של 400 מורות חיילות".

"הקמנו את מוקד הסיוע האזרחי. 23 ארגוני מתנדבים על אלו מוסיפים גם חברות מרכזיות במשק שגם מעורבות. לראשונה יש פה מעשה מתוכלל של ארגוני ההתנדבות. פתחנו מרכז אריזה שעומל לארוז 45,000 אריזות שמתכוונים לחלק בבתים שנזקקים לכך. הדבר יגדל לדעתי עם הזמן. העבודה המרכזית של המרכז היא לתכלל ולקמב"ץ את כל המגזר השלישי".

"לא הכל חיילים, אבל בראש ובראשונה חשוב שהחברה האזרחית תפעל. פועלים עם הרשויות ומשרדי הממשלה. אנחנו מסייעים בפו"ש שלנו וביכולות שלנו. לעת הזו התגייסות יפה מאוד של החברה עם יוזמות נפלאות. עד כה זה עובד. יש 400,000 מובטלים, חשוב להחזיר אזרחים למעגל העבודה. איפה שהם יכולים להיות מעורבים, אני מעדיף".

על פרוייקט משמרות הזהב: "הרעיון הוא לבודד את האוכלוסייה המבוגרת. יש לא מעט חוליות חלשות בחברה הישראלית ואנחנו מכירים אותן. אנחנו בימים האחרונים בניסיונות למפות את האוכלוסייה הזו. יש בצד התכנית הזו שיתוף פעולה מלא עם משרד הרווחה והרשויות המקומיות. התכלית שלנו זה לתכלל את המאמצים ולראות שכל חבילת מזון או כל אזרח נזקק יקבל את זה. נהיה ערוכים ואנחנו כבר די ערוכים לביצוע המשימה. אנחנו במהלך הימים האחרונים עשינו ביקורים ביישובים שונים באירועים מתפרצים. ביום שישי למשל הוקפצנו. גדוד שחר הגיע, בודד ועסק בחיטוי. זה להעביר חפצים ולהעביר אנשים ממבנה למבנה".

על המלוניות אמר האלוף ידעי, "אנחנו עוסקים גם במשימת בידוד ובדיקת החוזרים מהארץ. פתחנו עד כה חמישה מלונות שמטרתם לבודד את החולים מהחברה בכלל עד שיביאו. ישנו כרגע דיון האם מבודדים את כל החוזרים. בכל דרך, אנחנו עתידים להיכנס לאירוע מורכב שדורש בידוד של אלפים לשבוע או שבועיים".

דובר צה"ל תא"ל הדי זילברמן אמר בשיחה כי "המעורבות ממשיכה להיות רחבה יותר ויותר ככל שעובר הזמן. אנחנו פועלים בדרקטיבה של אחריות מרחיבה פועלים על פי שעון לחימה".

זילברמן עדכן על מצב הקורונה בצה"ל: "36 חולים בצה"ל. מדובר בקפיצה לאור פתיחת המעבדה הצה"לית. התחלנו לבדוק את התור של החיילים עם התסמינים. נמשיך לעדכן את האתר כפי שעשינו עד כה. יש לנו כ-4200 מבודדים. החולים קל שוהים במצב קל במתקן באשקלון. אנחנו מקיימים בעניין התחלואה נוהל קרב שכולל אלפי חולים ונערכים לכל תרחיש".

לדבריו, "המעבדה שהתחילה לפעול בצריפין לפני יומיים עולה לקצבים יותר גבוהים. עשינו עד כה 130 בדיקות ומתכננים לקפוץ לקצב של 300 בדיקות מחר. רוצים להתייצב לקצב של למעלה מ-500 בדיקות ביום. זה מאפשר שחייל בצה"ל שנפתח תסמינים יבדקו תוך יממה.
יש לנו ועדה יומית שמסדרת את תור הבדיקות בצה"ל". עוד הוסיף כי, "נפתח מתקן אשפוז נוסף לחיילים בבה"ד 10 בחיפה שצפוי להיפתח שבוע הבא".

תא"ל זילברמן הוסיף כי, "לאור החלטות המדינה על צמצום התחבורה הציבורית. פתחנו הבוקר מערך היסעים ייחודי. המערך נמצא תחת חטיבת הלוגיסטיקה באט"ל. אנחנו מתבססים על סדר גודל של בין 200 ל-260 אוטובוסים שמאפשר לחיילים לחזור מבסיסי צה"ל ולהגיע אליהם. כמובן שעל פי הנוהל הרגיל של 25 אנשים באוטובוס, אחד בספסל. לכל אוטובוס מפקד משימה. באמצעות תשאול שלו נמנע מצב של חייל עם תסמינים שעולה. החיילים ממשיכים להיעזר בתחבצ".

על המצב הביטחוני בימים אלה אמר דובר צה"ל כי, "חשוב לציין שהבוקר הייתה הערכת מצב מטכ"לית ככל יום חמישי. יש היערכות גבוהה מול כמה התרעות זירתיות. צריך להגיד שאמנם בגלל הקורונה הפעילות רודדה. אבל זיהינו כמה פרשיות התרעתיות. יש לנו מידע מודיעני, מידע התרעתי בחלק מהזירות. לא שונה מהימים הרגילים, גם עכשיו הוא קיים. אנחנו מקיימים את האיזון העדין בין הגנה מרחבית לשמירה על בריאות חיילי צה"ל".

2 תגובות

ממממ

בקרוב 100000 חולים. קשה ו 10000 מתים.
בתוך שלש שבועות.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell