Tomer Neuberg/Flash90

"מבצע של ממש": המוסד הביא עוד 400 אלף אמצעים חיוניים לבדיקות

מלשכת ראש הממשלה נמסר הערב כי המוסד בשיתוף משרד הביטחון הביא לישראל עוד 400 אלף רכיבים חיוניים לערכות בדיקה לגילוי קורונה. במוסד ובמשרד הביטחון מנהלים מאמצים כדי להצליח להביא גם אלפי מכונות הנשמה לישראל
 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

400 אלף ערכות בדיקה לקורונה נחתו הערב (חמישי) בישראל, במסגרת מבצע משותף למוסד ולמשרד הביטחון. הערכות שהגיעו ממדינה זרה נחתו אחרי מאמץ של חמ"ל משותף המורכב מאנשי המוסד, משרד הבריאות ומנהלת הרכש של משרד הביטחון. בלשכת ראש הממשלה ציינו כי מדובר ב-400 אלף רכיבים חיוניים לבדיקות.

שר הביטחון נפתלי בנט הגיב: "בפעולה נחושה של מדינת ישראל נוכל להגיע ל-50,000 בדיקות יומיות לאחר הפסח. זה ה-מפתח ליציאה מהמשבר. בדיקת קורונה תהפוך למשהו שגרתי שמקבלים אצל רופא משפחה כשיש כאב גרון או חום. נאתר מיד חולים, ונבודד אותם. רק כך נוכל לפתוח מחדש את כלכלת ישראל".

ביום חמישי שעבר הביא המוסד לראשונה 100 אלף ערכות בדיקה, והוא צפוי להביא עוד מיליוני ערכות כאלו. המוסד, שאינו מעורב בדרך כלל רכש, נרתם לנושא בשל המחסור הקריטי בערכות ולקח על עצמו את המשימה הזו. אנשי הארגון חיפשו ערכות בכל מקום אפשרי, והביאו ערכות מלאות משתי מדינות שונות.

ב'חדשות 12' דווח כי בישראל מנהלים מאמצים להביא גם אלפי מכונות הנשמה לארץ – היעד הוא בין 7,000 ל-10,000 מכונות – כשמדובר בציוד רפואי מבוקש מאד כיום בכל רחבי העולם. קשרים של המוסד ושל משרד הביטחון מנוצלים לטובת העניין. גורמים המעורבים במהלכים אמרו: "מדובר במבצעים של ממש כדי להצליח לשים את היד לפני אחרים ולהביא את המכונות מהר ככל האפשר לישראל".

כזכור, בשבוע שעבר נמסר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים דיון היערכות בעניין הרכש וההצטיידות בכל הנוגע לנגיף הקורונה. בתום הדיון הטיל רה"מ נתניהו על ראש המוסד יוסי כהן ומנכ"ל משרד הביטחון אודי, ביחד עם שראל, להקים חמ"ל ולהיות אחראים לרכש הנדרש.

בחמ"ל הלאומי ישתלבו גורמים נוספים ממשרד הבריאות, משרד האוצר, משרד המשפטים וגורמים נוספים הרלוונטיים למאמצי הרכש. כמו כן, הנחה רה"מ נתניהו את התעשיות הביטחוניות לבחון אפשרות לייצור עצמי.

כתבות קשורות

אַהֲרֹן כַּהֲנָא קַדִּישָׁא • הילולת הרה"ק מהר"א מבעזלא זיע"א
אתרא קדישא מירון: שבת התאחדות לקהל חסידי אשלג
יִזְכּוֹר אַהֲבָתָם • הילולת כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
מעמד כבוד התורה בישיבה קטנה ברסלב בית שמש בראשות הגרי"מ שכטר
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה
העורבים ניקרו את האוח הצעיר; כך הוא הוחזר לחיק הטבע • צפו
לִבָּאִי בְּאוֹרַיְתָא • סיום מסכת פסחים בחצר הקודש סקאליע

3 תגובות

 1. רק בעוד חצי שנה בערך יהיה אפשר לחזור איש איש לעבודתו ויפתח הסגר כי הקב"ה ידליק אז את האור ויהיה סייעתא דשמיא לעם ישראל. ונס יקרה בחג הפסח לעם ישראל.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן