הדר' יקיר קאופמן ממשרד הבריאות חושף: "המגפה פוגעת בריכוזים החרדיים בשיעור גבוה, כולל כאלה הנמצאים במצב קשה". הוא מתחנן: "לא באתי להפחיד חלילה אלא להתריע, תראו מה קורה בעולם, אני קורא לכם להדר בפיקוח נפש"


הדר' יקיר קאופמן בהקלטה למגזר החרדי

הדר' יקיר קאופמן, מנהל מחלקת נרולוגיה באגף לרופאה כללית במשרד הבריאות, בפנייה מיוחדת למגזר החרדי אליו הוא משתייך: "מתוקף תקפידי אני עוסק בשבועות האחרונים מסביב לשעון במצב הקשה שנקלענו עליו, מכת הקורונה, אני פונה ומתחנן אליכם, הציבור החרדי היקר, שומרי תורה ומצוות המקפידים על קלה כבחמורה. לצערנו המגפה פוגעת בריכוזים החרדיים בשיעור גבוה, כולל כאלה הנמצאים במצב קשה, לא עלינו".

"אנא מכם, עיצרו את התפשטות הקורונה, שימרו על הוראות גורמי הרופאה והרופאים בהידור. אל תצאו מהבית, רק לצורך חיוני באמת עם המיגון המתאים ולזמן הקצר ביותר, לא לגעת בדברים, הוירוס יכול לשהות על משטחים, ידיות, מעקים, שולחנות, עגלות, אפילו עץ חיים של הספר תורה וגם על הסידורים בבית כנסת, עד 17 ימים, על כפתורים, על כל דבר שהיד נוגעת בו".

"השתמשו בכפפות ובמסכות פנים ולשטוף ידיים במשך כ-20 שניות עם סבון ומים בתדירות גבוה. זה עניין של פיקוח נפש לרבים ואפילו עם אתם חשים טוב, ייתכן מאוד שאתם או כל אחד נושא את הנגיף. אני חרדי כמוכם, המקפיד להתפלל בציבור כל יום, בעת הזאת אני מתפלל ביחידות ומבקש מהקדוש ברוך הוא בתחנונים, מנע מגפה מנחלתך".

"מורי ורבותי", הוא אומר לסיום, "מדובר במגפה חמורה, לא באתי להפחיד חלילה אלא להתריע, תראו מה קורה בעולם, תראו מה קורה לאחינו בארצות הברית, ומה מתרחש בתוך הריכוזים החרדים. אני קורא לכם להדר בפיקוח נפש, פיקוח נפש כל דבר בתורה כולה, ונשמרתם מאוד לנפשותיכם, מתחנן ומבקש לטובתכם ולטובת כלל ישראל".

סרטון שפרסם משרד הבריאות לפני שבועיים מדר' יקיר קאופמן