במסגרת המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, הממשלה אישרה תקנות לשעת חירום שיביאו לשחרור מוקדם של כ-400 אסירים. מדובר באסירים פליליים בלבד, המרצים עד ארבע שנות מאסר, ולא הורשעו בעבירות אלימות

המאבק בהתפשטות הקורונה בבתי הסוהר: הממשלה אישרה היום (שישי) כעת תקנות לשעת חירום שיזם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, התקנות החדשות יביאו לשחרור מוקדם (ראשון הקרוב) של מאות אסירים שמועד שחרורם אמור היה להיות בעוד מספר שבועות.

האסירים שיימצאו זכאים על פי התקנות החדשות, ייצאו לחופשה מיוחדת של 30 יום, בתנאי מעצר בית, שבסיומה ישתחררו רשמית ממאסרם. מדובר באסירים פליליים בלבד, המרצים עד 4 שנות מאסר ושאינם שפוטים על עבירות אלימות.

ארדן מסר כי "בתי הכלא הם המקום הפגיע והרגיש ביותר להתפשטות הנגיף ולכן מתחילת המשבר אני נוקט צעדי חירום שיצמצמו את הצפיפות בקרב הכלואים ויקטינו את סיכויי ההדבקה. האסירים שישתחררו ישהו בתנאי מעצר בית עד לתום מאסרם, תוך פיקוח של המשטרה על עמידתם בתנאי מעצר הבית".

משב"ס נמסר כי "לאור המלצת מ"מ נציב בתי הסוהר, גונדר אשר וקנין, אושרו היום בממשלה בקידום השר לבט"פ ח”כ גלעד ארדן תקש״ח המאפשרות הוצאתם לחופשה במעצר בית מלא של אסירים פלילים, תושבי ישראל, השפוטים עד 4 שנים ונותרו להם עד 30 יום לשחרור מלא".

"להדגיש כי מדובר באסירים פליליים, שפוטים שאינם מרצים מאסר בגין עבירות אלימות חמורה. כל אסיר שעונה על הקריטריונים נבחן פרטנית בשיתוף מ״י והמלצות הגורמים המקצועיים. בשב״ס נערכים לתחילת ביצוע הוצאה לחופשה המיוחדת של האסירים החל מיום ראשון הקרוב 29.3.20".