המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל: משטרת ישראל עצרה חשוד ועיכבה נוסף בעיר מודיעין עלית לאחר שהפעילו תלמוד ישיבה שבה שהו כ 40 ילדים, הורו לילדים לא להתפזר, גרמו לפרובוקציות והתעמתו עם השוטרים

המאבק הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל: משטרת ישראל עצרה חשוד ועיכבה נוסף בעיר מודיעין עלית לאחר שהפעילו תלמוד ישיבה שבה שהו כ-40 ילדים, הורו לילדים לא להתפזר, גרמו לפרובוקציות והתעמתו עם השוטרים – כך נמסר מדוברות המשטרה.

על פי ההודעה, "במסגרת פעילות האכיפה של משטרת ישראל לסיוע למשרד הבריאות בבלימת התפשטות נגיף הקורונה בישראל, מוקדם יותר היום הגיעו שוטרים לתלמוד תורה בעיר מודיעין עלית בעת שלמדו שם כ 40 ילדים. השוטרים הורו למפעילי התלמוד לפזר במיידית את הילדים החשודים סרבו והחלו מתעמתים עם השוטרים. לאחר שהשוטרים פיזרו את הילדים נרשם קנס למפעיל הישיבה וחשוד נוסף נעצר לחקירה בגין הפרת הוראה חוקית, הכשלת שוטר והפרת צו בהתאם להוראה".

"משטרת ישראל פועלת בכוחות מתוגברים לאכיפת ההגבלות ופרוסה ברחבי העיר לבלימת התפשטות המגיפה. המגזר החרדי ברובו המוחלט שומר ומקפיד על הוראות משרד הבריאות, לצערנו ישנן שאינם נשמעים להוראות שנועדו להציל חיים לכן אם ההידברות לא משכנעת, האכיפה תיהיה פחות סובלנית. נשמעים להנחיות – מצילים חיים", לשון הודעה המשטרה.

בתוך כך, במסגרת סריקות שביצעו הבוקר שוטרי תחנת זבולון על מנת להבטיח שאין התקהלות של ציבור האסורה בחוק ומסכנת את בריאותו, הבחינו בהתקהלות רבה של תושבי שכונה בישוב רכסים, כאשר במקום אתרו "שוק מאולתר" הכולל דוכנים למכירת מוצרים שונים.

שוטרי התחנה כרזו לציבור לשוב לבתיהם וערכו רישום של פרטי בעלי הדוכנים המאולתרים, לצד נקיטת פעולות הסברה בדבר חובת מילוי צו השעה שתכליתו שמירה על שלום כלל הציבור במסגרת המאבק המשותף לבלימת התפשטות נגיף הקורונה.

"כאמור, נוכח החלטת הדרג המדיני ומשרד הבריאות על הרחבת הגבלות התנועה, משטרת ישראל הרחיבה את הפעילות המבצעית בשטח לאכיפת המגבלות החדשות בדגש למאמצי פיקוח, הסברה והכוונת התנהגות האוכלוסייה, למען שלום הציבור וככל שתהא הפרה בוטה המסכנת את הציבור, יירשמו קנסות בהתאם".