מניין הקורבנות מנגיף הקורונה בארצות הברית עלה ל-2,047 בני אדם, בהם תינוק בן חודשיים ממדינת אילינוי - כך נמסר מבית החולים האוניברסיטאי בג'ון הופקינס שבמרילנד. טראמפ הודיע כי החליט שלא להטיל סגר על מדינות ניו יורק, ניו ג'רסי וקונטיקט

מניין הקורבנות מנגיף הקורונה בארצות הברית עלה ל-2,047 בני אדם, מדובר בהכפלה של מספר המתים בתוך יומיים. מספר החולים המאומתים בנגיף עלה ל-121,478 בני אדם. באזור שיקגו מת הלילה תינוק בן עשרה חודשים שנדבק בנגיף. מושל אילינוי, ג'יי בי פריצקר, מסר כי התינוק אושפז לפני כארבעה שבועות וסבל מחסימה במעיים ומאי ספיקה.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, צייץ הלילה בחשבון הטוויטר שלו כי אין צורך בסגר מלא בניו יורק והאזור בכדי לבלום את התפשטות הנגיף. "הסגר לא יהיה נחוץ. הפרטים המלאים ישוחררו על ידי CDC (מרכזים לבקרת מחלות ומניעה) הלילה". לדבריו, הוא ביקש מגורמי הבריאות הפדרליים להורות על "אזהרות תנועה" במקום.

לאחר החלטתו של הנשיא, אכן פורסמה קריאה לאזרחי מדינות ניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט שביקשה מהם להימנע מנסיעות שאינן חיוניות. האזהרה לא כללה עובדים בתחום הבריאות, לא את העובדים בשירותים הפיננסיים וגם לא את ספקי המזון, זאת משום שעבודות אלה נחשבות כחיוניות.

צילום: הבית הלבן

בעוד בפנטגון נערכים לתקצוב בזק של כוחות המשמר הלאומי, שאומרים לסייע לרשויות באיכפת סגר הקורונה במדינה, והקונגרס נאבק על אישור המימון לצעדים הדרסטיים, במדינת ניו יורק מוחים הרופאים על מחסור בציוד, גם הבסיסי יותר. הרופאים בערים שנפגעו קשות מהנגיף כמו ניו יורק, אורלנדו ודיטרויט, טוענים כי הם סוהלים מחוסרים קשים של ציוד רפואי, מסיכות מגן ומכונות החייאה ובתי החולים "נדחפים אל קצה יכולותם".

ברחבי העולם עלה מספר המתים מקורונה ליותר מ-30 אלף ומספר החולים המאומתים ליותר מ-662 אלף. באיטליה לבדה מתו יותר מעשרת אלפים בני אדם, בספרד מתו כ-6,000 איש ובסין כ-3,300. באיראן דווח על 2,517 בני אדם שמתו מהנגיף, ובצרפת האמיר מניין המתים ליותר מ-2,300 בני אדם.