משרד הפנים הנחה את העירייה להתקדם מול קמפוס ׳אור החיים׳, כשהמשרד יתקצב ישירות את העירייה. המתחם הופך באופן מיידי למגורים עבור מבודדים תושבי העיר. האירוח יכלול ארוחות מלאות כולל בחג הפסח עם הכשרויות המהדורות ביותר

משרד הפנים הנחה את עיריית בני ברק להתקדם מול קמפוס ׳אור החיים׳, כשהמשרד יתקצב ישירות את העירייה ויעקוף את כל הביורקטריה. כעת מתכנסים בכירי משרד הפנים והעירייה במתחם ׳אור החיים׳, כשהמתחם הופך באופן מיידי למגורים עבור מבודדים תושבי העיר. האירוח יכלול ארוחות מלאות כולל בחג הפסח עם הכשרויות המהדורות ביותר.

בסיור השתתפו מנכ״ל משרד הפנים מרדכי כהן, הרמ"ט טל קמיר, רכז מחוז תל אביב הרצל צידקי , מנהלת המחוז כרמית פנטון, רועי דהן מנהל הפרויקט, חברי הנהלת העיר בני ברק יעקב זכריהו וישראל בן ששון, גזבר העיריה אריק אדלר מנהל אגף בטחון וחרום חיים נוגלבלט, רמ"ד קליטת אוכלוסיה ענבל שקד.

כזכור, הבוקר נמסר כי ביוזמת שר הפנים אריה דרעי, מנכ״ל משרד הפנים מרדכי כהן ואלי רגב ראש מנהל שירותי החירום במשרד הפנים יסיירו היום בצהריים בב״ב יחד עם הנהלת עיריית ב״ב והמנכ״ל שמוליק ליטוב, נציגי משטרת ישראל ונציגי פיקוד העורף, במטרה שעד סוף היום יהיה בעיר מרכזי בידוד למי שיצטרך וכן מקומות מיוחדים לחולי קורונה, על פי כל הכשרויות והצרכים.

עוד דיווחנו כי שר הפנים דרעי הנחה הבוקר את משרד הפנים להיערך למציאת פתרונות בידוד לתושבים שאין להם את התנאים הבסיסיים לבידוד על פי הנחיות משרד הבריאות המתווה יגובש בשיתוף פעולה בין משרד הפנים וראשי השלטון המקומי חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי ושי חג'ג' יו"ר מרכז המועצות האזוריות. משרד הפנים יוביל את הנושא ויגבש מדיניות ברורה.

הנחיית השר דרעי נעשתה בעקבות ישיבת ההיערכות לקראת הידוק הסגר, שהתקיימה ביום שישי בראשות רה"מ נתניהו. בתחילה ייערך מיפוי למבודדים שאינם חולים, שלא נמצא עבורם פיתרון לבידוד והם עלולים לסכן את עצמם ואת סביבתם. איתור המבודדים ייעשה ע"י הרשות המקומית שתיתן להם מענה: גורמי הרווחה יהיו בקשר ישיר עם מבודדים בבתים, הנמנים עם אוכלוסיית הקשישים, בעלי המוגבלויות ואחרים, על מנת לוודא שהם מקבלים מזון ותנאים בסיסיים. הנושא נמצא תחת אחריות משרד הרווחה והביטוח הלאומי.

משרד הבריאות יגדיר את תנאי הבידוד הנדרשים במקרה כזה ומינהל החירום במשרד הפנים ימפה את המסגרות האופציונליות להלנת מבודדים (פנימיות, כפר נוער, אכסניות וכו׳). לצורך פעילות זו, יועמד תקציב תוספתי ממשרד האוצר למתן מענה תקציבי לצרכים הקיימים.