רבקה פאלוך, יועצת הכנסת והחרדים של רה"מ, נמצאה חיובית בבדיקת קורונה שערכה, יממה לאחר שבעלה אובחן כחולה. היא שהתה בימים האחרונים בסביבתו של רה"מ, יועציו וכמה מהשרים. גורמים במשרד רה"מ: "נפעל לפי הנחיות משרד הבריאות"

יועצת הכנסת והחרדים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, רבקה פאלוך, נמצאה הלילה (שני) חיובית לנגיף הקורונה. פאלוך נבדקה אתמול לאחר שבעלה, שמחה פאלוך, אובחן ביום חמישי כחולה קורונה, וכעת היא נמצאת בבידוד. על פי גורמים בלשכת ראש הממשלה, לפני ימים ספורים פאלוך שהתה בקרבת שרים בלשכה, באותו היום שבו נמצא בעלה כחיובי לנגיף.

גורמים במשרד ראש הממשלה מסרו כי יפעלו על פי הנחיות משרד הבריאות. מלשכת ראש הממשלה נמסר אתמול, עוד בטרם נודע כי פאלוך נדבקה, כי נתניהו וסביבתו שמרו על כללי המרחק עוד בטרם נמצא בעלה חיובי לנגיף. עוד נודע, כי ראש הממשלה צפוי לעבור בדיקת קורונה נוספת, לאחר שהבדיקה שעבר לפני כשבועיים יצאה שלילית.

ב'חדשות 12' דווח כי ההערכה היא שתיערך חקירה אפידמיולוגית נרחבת, על מנת לאתר איפה שהתה פאלוך ועם מי באה במגע. עוד נודע כי במהלך שהותה בכנסת, ביום חמישי האחרון, בשעה שהדרמה הפוליטית הייתה בשיאה, פגשה פאלוך מספר לא קטן של שרים וחברי כנסת. בסביבת ראש הממשלה אמרו כי נתניהו שמר על הוראות משרד הבריאות ולא שהה באותו החדר עם היועצת.

עם זאת, פאלוך עצמה שהתה בימים האחרונים בסביבת ראש הממשלה, וייתכן כי יהיה עליו להיכנס לבידוד גם כן. אמש כאמור עדכנה פאלוך את לשכת ראש הממשלה כי היא נמצאה חיובית בבדיקה, וכעת נעשות בדיקות מול צמרת משרד הבריאות כיצד יש לפעול. לטענת שר המשפטים אמיר אוחנה וסגן שר הביטחון אבי דיכטר, הם נפגשו בכנסת ביום חמישי עם נתניהו מחוץ לחדרו בכנסת, ולא שההו עם פאלוך באותו מרחב. השר ישראל כ"ץ מסר כי לא היה בלשכת ראש הממשלה באותו היום, ולכן גם הוא אינו בסכנת הידבקות.

כזכור, נתניהו וסביבתו הקרובה עברו לפני כשבועיים בדיקת קורונה, ולא נמצאו חיוביים לנגיף. הבדיקות נעשו אז על פי הנחיות סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה, כשלאף אחד מהנבדקים לא הופיעו סימפטומים טרם הבדיקה. "על פי הנחיות סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה, נעשות בדיקות קורונה שגרתיות לסביבתו הקרובה של ראש הממשלה וכן לראש הממשלה. לאף אחד מהנבדקים לא הופיעו סימפטומים טרם הבדיקה", הסבירו במשרד ראש הממשלה.