ממד"א נמסר כי "בדרך נס, המתנדב רק נפגע קלות בכתפו". ליצמן: "אני מגנה בחריפות תקיפת אנשי מד”א. מדובר בהתנהגות חמורה, הנוגדת דעת ההלכה". כוחות משטרה רבים נכנסו הבוקר לשכונה, תושב ל'חדשות JDN' "מדובר בפרובוקציה שמנסה לעורר המשטרה"


צילום: דוברות מד"א

צוות של מגן דוד אדום שהגיע הצהריים (שני) לקחת דגימת קורונה ברחוב עונג שבת בשכונת מאה שערים בירושלים נרגם באבנים. ממד"א נמסר כי חובש רפואת חירום מתנדב במד"א עטה את הערכה למניעת הידבקות סמוך לבניין בו מתגורר הנבדק, כשלפתע נפגע ממספר אבנים. בארגון הוסיפו: "בדרך נס, הוא רק נפגע קלות בכתפו, ובנוסף נופצה השמשה הקדמית של רכב עיריית ירושלים, אשר נמצא בשירות מגן דוד אדום לביצוע דגימות קורונה". מבד"א מדגישים כי יגישו בזמן הקרוב תלונה במשטרה.

שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן גינה את התקרית: "אני מגנה בחריפות תקיפת אנשי מד”א הבוקר בידי קומץ תושבים בירושלים. מדובר בהתנהגות חמורה, הנוגדת דעת ההלכה, ופוגעת באלו העושים עבודת קודש למען בריאות הציבור ובטחונו, תוך סיכון עצמי בפרט בשעת חרום זו נוכח התפשטות נגיף קורונה. ברור שקומץ זה אינו מייצג את כלל הציבור שנשמע להוראות ומכבד את הצוותים הרפואיים".

האירוע התרחש לאחר שכוחות משטרה רבים נכנסו הבוקר לאכוף הנחיות צו בריאות העם באזור מאה שערים בירושלים. תושבים רבים התלוננו באוזני כתב 'חדשות JDN' כי מדובר בפרובוקציה שמנסה לעורר המשטרה. לדבריו אחד מהם: "ניתן היה למנוע התקהלויות רבות באם הכוחות לא היו מגיעים בכמות כה רבה, כשאליהם מתלווים כלי תקשורת וצלמים", לטענתו המשטרה עשתה זאת "כדי להראות שהם מחלקים דוחות בשכונה".

מהמשטרה נמסר כי, "מרבית בתי העסק והציבור המתגורר באזור נשמע להנחיות, אך יחד עם זאת זיהו במשטרה שעדיין ישנו קומץ קטן מתושבי האזור שמפרים את ההנחיות ומסכנים את בריאות הציבור, תוך שעשרות מהם מתפללים ומתרכזים יחד במקומות סגורים".

לאור זאת, משעות הבוקר המוקדמות מקיימת המשטרה אכיפה מוגברת באזור, במהלכה הוציאו ופיזרו השוטרים עשרות ומאות שהתגודדו יחד בבתי כנסת ושטיבלך. עד כה נרשמו מעל 25 דו"חות על סך 5000 ש"ח בגין הפרת צו בריאות העם בגין התקהלות אסורה ו 5 דו"חות על סך 500 ש"ח בגין הפרת הצו מעל 100 מטר ממקום המגורים. 4 נעצרו ועוכבו לחקירה.

בנוסף, אתמול ערכה המשטרה שימוע שנערך לשטיבלך ברחוב זוננפלד, במהלכו הוחלט לסגור את המקום למשך 30 יום, לאחר שבעליו הפר את הנחיות צו בריאות העם. "פעילות המשטרה הביאה בשבוע האחרון לצמצום ניכר של הציבור ברחובות השכונה, והנוכחות נמשכת על מנת לוודא שכלל התושבים נשמעים להנחיות", אמורים במשטרה.

המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. לצד ביצוע כלל המשימות המוטלות לפתחה של המשטרה בהקשר של הביטחון השוטף, אכיפת החוק ושמירת הסדר הציבורי, משטרת ישראל תמשיך לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה למניעת התפשטות הנגיף ככל שיידרש, הכול במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו.


צילום: דוברות מד"א