אבל ומספד בקהילות החרדיות בניו יורק שממשיכים לקבור את טובי אנשיה לאחר שנדבקו בנגיף הקורונה: ר' יחיאל לעבאוויטש ז''ל, ר' מנדל וידר ז''ל, ר' גדליה קארף ז''ל, ר' משה גרונוולד ז''ל ור' שמואל לנדא ז"ל, ר' יעקב שמואל פריילאך ז''ל

הקהילות החרדיות שבניו יורק ארצות הברית ממשיכים לקבור את טובי אנשיה שהלכו לבית עולמם בפתע פתאום לאחר שנדבקו בנגיף הקורונה.

בלילה האחרון הלך לבית עולמו הרה"ח ר' יחיאל לעבאוויטש ז"ל אשר היה מחשובי חסידי ויזניץ בעיר מאנסי שבארה"ב ובנו של הנגיד ר' בנציון לעבאוויטש, הלילה מחלת הקורונה גברה עליו והוא הלך לבית עולמו כשהוא בשנת השבעים ותשע לחייו, מותיר אחריו משפחה המומה והמוני ידידים כאובים.

עוד נפטר הלילה בארה"ב הוא הרה"ח ר' מנדל וידר ז"ל אשר היה מחשובי חסידי צאנז, אמש לאחר התדרדרות חמורה במצבו הלך הוא לעולמו כשהוא בשנת השמונים לחייו, המנוח היה נודע ברוחב ליבו כאשר היה עוזר ומסייע לכל אחד ואחד במאור פנים.

גם הרה"ח ר' גדליה קארף ז"ל נפטר הלילה כשהוא בשנת השבעים וארבע לחייו. המנוח התגורר בשכונת קראון הייטס שבברוקלין ניו יורק ועסק רבות בהשבת יהודים רבים אל חיק מורשתם. הוא שימש גם שנים רבות כבעל מאפיית מצות בשכונה בה אופה היה האדמו"ר מלויבאוויטש זצ"ל את מצותיו. אמש לאחר שנדבק בנגיף הקורונה חלה התדרדרות חמורה במצבו והוא הלך לבית עולמו לדאבון לבם של משפחתו הכבודה ומכריו הרבים.

גם בשכונת פלאטבוש שבניו יורק הלך הלילה לעולמו הרה"ח ר' משה גרונוולד ז"ל אשר עבר את מאורעות השואה והפיץ אמונה ותורה בקרב כל מכריו, בשבוע האחרון למרבה הצער נדבק אף הוא בנגיף הקורונה והלילה השיב את נשמתו ליוצרו לדאבון ליבם של משפחתו הכבודה ומכריו הרבים.

גם הרה"ח ר' שמואל לנדא ז"ל נפטר הלילה בבורו פארק שבברוקלין ניו יורק לאחר שחלה בנגיף הקורונה, המנוח היה מחשובי חסידי באבוב 45 והיה נודע בפיקחותו המיוחדת כך שרבים היו מתיעצים עמו ונהנים מעצותיו המחכימות. לאחר ימים ספורים שהרופאים נאבקו על חייו השיב הוא את נשמתו ליוצרו כשהוא בשנת התשעים לחייו.

עוד נפטר הלילה בארה"ב הרה"ח ר' יעקב שמואל פריילאך ז"ל אשר שימש כמנהל בישיבת קראלי, המנוח התגורר בשכונת ויליאמסבורג ובשבוע האחרון נדבק בנגיף הקורונה, אמש מצבו התדרדר ותוך שעות ספורות הלך הוא לבית עולמו כשהוא בשנת השישים ושש לחייו. יהי זכרם ברוך.

ר' מנדל ווידר ז"ל

ר' יעקב שמואל פריילאך ז"ל

ר' יחיאל לעבאוויטש ז"ל