ראש המל"ל ומנכ"ל משרד הבריאות בתדרוך לשרי הממשלה הציגו את אסטרטגיית היציאה: "חזרה זהירה איטית ומדורגת לשגרה אחרת לחלוטין מזו שהכרנו, רק לאחר הפסח ורק לאחר השלמת ההכנות". הזהיר: "אנחנו עדיין באזור המסוכן"

ראש המל״ל מאיר בן שבת ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב תדרכו הערב את שרי הממשלה על תמונת המצב בהתמודדות עם מגיפת הקורונה ועל הצעדים המתוכננים למניעת ההתפשטות. במסגרת התדרוך הציג ראש המל"ל את יעדי המדיניות: הבטחת בלימת המגיפה, שיפור ההיערכות להמשך ההתפשטות, יצירת תנאים ליציאה, חזרה זהירה איטית ומדורגת לשגרה אחרת לחלוטין מזו שהכרנו".

בן שבת הדגיש בשיחה עם השרים כי "כל זה רק לאחר הפסח ורק לאחר השלמת ההכנות". ראש המל"ל הוסיף כי, "אנחנו עדיין באזור המסוכן. די ביום אחד כמו פורים או בהתלקחות מקומית אחת, כדי להכשיל את כל מאמצינו ולכן חייבים להמשיך בהגבלות הקיימות ולמלא אחר כל ההוראות".

לפי התוכנית המסתמנת, אחרי פסח תתחיל הממשלה להקל על המגבלות ולהוציא את הציבור מההסגר. בשלב הראשון יישארו בתי הספר סגורים והילדים יישארו כנראה עדיין בבתים. ב'ווינט' דווח כי אוכלוסייה צעירה שלא בסיכון ומי שחלו והבריאו יורשו לחזור למקומות העבודה ואחרי שבועיים יבחנו אם ניתן להרחיב ההקלות.

בתדרוך לציבור שקיימו היום מנכ״ל משרד הבריאות ,משה בר סימן טוב וראש שירותי בריאות הציבור, פרופ' סיגל סדצקי האם יש אסטרטגיית יצאה מהאירוע והשיבו כי "אנחנו עובדים על מספר תרחישים לגבי היציאה מהאירוע. לא נראה קו רציף של יותר בידוד ואז הקלה. מדובר על מחזורים בהם יהיו הקלות והחמרות מסוימות. המצב בכל פעם יוערך על פי המצב ואופי התחלואה. התחלואה שונה במקומות שונים ויש לנתר את האוכלוסיות על פי נתונים מעודכנים".

כידוע, לטענת שר הביטחון נפתלי בנט, יש להרבות בבידקות בכדי לאפשר חזרה חלקית לשגרה אחרי פסח: "אם ממשלת ישראל תקבל החלטה נחושה – שעוד לא התקבלה – להגדיל את היקף הבדיקות היומיות מכמה אלפים לכמה רבבות (סביב 40,000 ביום), נוכל להערכתי לחדש את הכלכלה מיד לאחר הפסח", כתב לפני מספר ימים. לאחר מכן החליטה הממשלה להגדיל את הבדיקות עד ל-30 אלף, אך בפועל בוצעו היום פחות מעשרת אלפים בדיקות.

בנט טוען כי, "אם נמשיך לגרור רגליים ולא נגדיל מיד ומהר את היקף הבדיקות, נמשיך להיות עיוורים. לא נדע איפה קרתה התפרצות של המגיפה עד שהשריפה הקטנה תהפוך לשריפה ענקית. אני קובע באופן חד משמעי: זה אפשרי. אפשר תוך 3 שבועות להגיע לכ-35,000 בדיקות ביום".