השר לביטחון הפנים סבור כי "המצב לפיו החולים וחייבי הבידוד, שאין בביתם תנאי בידוד, עדיין רשאים להישאר בביתם - הוא הגורם להמשך הפצת הנגיף". לדבריו, "יש עוד כמה מאות חולים בעיר שלא מוכנים לשתף פעולה, צריך לכפות עליהם לעשות זאת"

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר הבוקר (רביעי) כי יש לחייב חולי קורונה מבני ברק לעבור לטיפול במלוניות: "המצב לפיו החולים וחייבי הבידוד, שאין בביתם תנאי בידוד, עדיין רשאים להישאר בביתם – הוא הגורם להמשך הפצת הנגיף והוא הדחוף ביותר לטיפול. אדרוש שמשרד הבריאות יוציא בדחיפות צווים שיחייבו חולים ומחוייבי בידוד לצאת מהעיר למלוניות. יש לעצור בכל דרך את המשך ההדבקה בעיר, זה למען הבריאות של כולנו".

"המהלך של הוצאת תושבים מבני ברק והעברתם למלוניות הוא העיקר" אמר ארדן והוסיף כי "צריך לכפות את ישיבתם במלונות ייעודיים לקורונה מחוץ לעיר, אם יש צורך בכך". השר הבהיר כי "המשטרה נוכחת כל הזמן בבני ברק" וסיפר כי "במהלך הלילה הועברו מספר חולים מהעיר, שהביעו הסכמה לכך, למלוניות מותאמות לטיפול בנגיף. עם זאת, אני מניח שיש עוד כמה מאות חולים בעיר שלא מוכנים לשתף פעולה, בעיני צריך לכפות עליהם לעשות זאת. זו הדרך לשטח את עקומת החולים".

עוד הוסיף בראיון ל'כאן רשת ב' כי, "בישיבות ממשלה אמרתי שההחלטה לתת לחולים קלים לבחור איפה הם יעשו את הבידוד – גרועה מאוד. אם רוצים לשטח את העקומה אז המדינה צריכה להחליט בשבילם". לדבריו, "עוד לא הוחלט איך ייראה 'סגר מלא' – האתגר בעיר הוא אדיר ולא בטוח שעד שנערוך את ההתאמות לכך נצליח למנוע הדבקה המונית. לכן הכי חשוב זה להוציא את החולים למלוניות".

ארדן ציין כי "קיבלתי תמונת מצב שהרוב הגדול של הציבור החרדי מבין את חומרת האירוע, וראינו שיצאו פסקות של הרבנים הליטאיים, שנחשבים הכי מחמירים, בהתאם לכך". בנוסף הציע ארדן כי "יש לשלוח נציג לביתו של כל חולה שאובחן כדי לראות את התנאים בהם הוא חי ובהתאם לכך להחליט אם להעביר אותו לבידוד במלונית או לאפשר לו לבצע בידוד בביתו".

השר ארדן התייחס לאפשרות שהשרה מירי רגב תחליף אותו בתפקיד: "אין לי מושג מה קורה במו"מ כי אני עסוק בהצלת חיים. אני לא קובע מראש קווים אדומים כי אני מבין שיש הרבה אילוצים – בחירות רביעיות זה הדבר הנורא ביותר". לדבריו, "צריך לחכות ולראות מה יהיו קווי היסוד של הממשלה – אם מקימים ממשלה אז אני מצפה שנושא החלת הריבונות יהיה בפנים".