זלמן גולדשטיי מקראון הייטס: "עדיין לא הגענו לקריסה של בתי החולים ואני מאמין שזה יקרה עוד בערך שבוע". צביקה בורנשטיין מקווינס: "היום לצערנו נפטר מרדכי חן, תוך פחות משבוע הוא נלקח מאיתנו, אף אחד לא יכול להשתתף בלוויות האלה"

זלמן גולדשטיין, מנהל בית הספר של חב"ד בקראון הייטס שבברוקלין, ניו יורק, תיאר הבוקר (רביעי) בראיון ל'רדיו 103' את למגפת הקורונה המשתוללת בקרב הקהילה החרדית: "עדיין לא הגענו לקריסה של בתי החולים ואני מאמין שזה יקרה עוד בערך שבוע", אמר גולדשטיין, "בינתיים, הם עדיין מקבלים אנשים ויש בינתיים מספיק ציוד".

הוא הוסיף וקרא למאזינים בישראל: "חשוב שהמאזינים יידעו – אל תחכו שיהיו לכם בקהילה, חס ושלום, אנשים במצב קריטי או הלוויות, מפני שאז זה מאוחר מידי, איחרתם. אם אתם מחכים עד שיהיה לכם חולה אחד במצב קריטי, זה אומר שאצלכם יושבים הרבה חבר'ה שבעוד יומיים יהיו קריטיים. תעשו את זה לפני".

צביקה בורנשטיין מקווינס התראיין גם הוא ואמר כי "אצלנו ובאזורים מסוימים בברוקלין, הייתה בעיה שלא מיד צייתו להוראות ועדיין היו מניינים באזורים מסוימים ואנשים פשוט נדבקו. הבעיה היא שהמחלה הזאת, יש הרבה אנשים שנדבקים ואין להם שום סימפטומים והם לא רוצים להדביק אף אחד אבל הם לא יודעים".

"היום לצערנו נפטר יהודי שנקרא מרדכי חן, הוא אחד מועד החינוך של הבית ספר שלי", הוסיף בורנשטיין, "יהודי מבוגר, חי, תוסס, חכם גדול, מומחה בחינוך ומסכן, תוך פחות משבוע הוא נלקח מאיתנו. מחר תהיה ההלוויה שלו ואף אחד לא יכול להשתתף בלוויות האלה, אבל זו הבעיה הכי קטנה. לצערנו, עשרות הלוויות כבר במשך השבוע. אני חושב שיש משהו מאוד מיוחד בארץ".

לדבריו, היום אמרו שארץ ישראל היא המדינה הכי בטוחה בעולם מבחינת קורונה. "זה לא חידוש, אנחנו יודעים שארץ ישראל זה המקום הכי בטוח והרבי מלובביץ' תמיד אמר את זה. חשוב שאנשים ייקלטו שיש לנו ברכה בארץ ישראל רק אם אנחנו נציית לכללים ונשמור בקיצוניות את המרחקים".

לדברי בורנשטיין יש גם תופעה של אנטישמיות: "כן, כשאתה נכנס לבית חולים ואתה רואה שמחצית המחולים שנמצאים שם הם מהקהילה היהודית, חסידים וכו', זה עלה לחדשות פה. למשל, ראש העיר של מדינת ניו יורק אמר שכול בית כנסת שיש בו מניינים או שימשיכו להיות בו מניינים והם יגלו את זה, – ייסגר לצמיתות. הוא בחיים לא ייפתח יותר, לוקחים לו את הרישיון והוא לא יהיה בית כנסת יותר. ברגע שראש העיר אומר דבר כזה, זה יוצר קצת אנטישמיות, בקטע שהיהודים מפיצים את המחלה, כביכול".