שר הביטחון אמר כי שמע בתקשורת על הנחיית נתניהו להעביר לבידוד את השבים מחו"ל: "אנחנו לא יכולים לקלוט מהיום להיום 4,000 איש למלוניות". עוד תקף: "אם הובלת המשבר לא תעבור לאלתר למערכת הביטחון לא נוכל לחזור לשגרה"

שר הביטחון נפתלי בנט התייחס בצהריים (רביעי) להנחייתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אותה הוא שמע בתקשורת, להעביר לבידוד במלוניות כל מי ששב לישראל מחו"ל. "זה יעלה הרבה מאוד כסף ויהפוך את המלוניות למדגרות קורונה". לדבריו, "אנחנו לא יכולים לקלוט מהיום להיום 4,000 איש למלוניות. מה שראש הממשלה הנחה זה עלויות עצומות שיכולות להגיע ל-400 מיליון שקל בחודש".

בנט קרא במהלך מסיבת עיתונאים היומית להעביר את הטיפול במשבר הקורונה למערכת הביטחון: "משרד הבריאות לא מומחים בניהול משבר", אמר. "לנהל מערך בדיקות של עשרות אלפי בדיקות ביום זה לא דבר שהם יוכלו לעשות. אם הובלת המשבר לא תעבור לאלתר למערכת הביטחון לא נוכל לחזור לשגרה. הייתי רך עד עכשיו, אבל זה בנפשנו".

בדבריו חשף בנט כי במקביל למרדף אחרי מכונות ההנשמה למערכת הבריאות הישראלית, גורמים פרטיים פועלים למכור למדינות בחו"ל 1,000 מכונות הנשמה ששוכבות במחסנים כאן בישראל: "גיליתי היום שמוכרים 1000 מכונות הנשמה ממחסנים בישראל לחו"ל, ולא לארץ, בגלל בירוקרטיות שאומרות שאנו לא רוצים את המכונות. זה בלתי נתפס"

בנט התייחס לתחלואה בקרב המגזר החרדי ואמר כי, "יש לנו ערפל לגבי מה שקורה במגזר החרדי, אבל מכאן אני רוצה לומר – אף אחד לא צריך ואסור לתקוף את המגזר החרדי כמעין שעיר לעזאזל, מדובר על אנשים נפלאים שמשלל סיבות המגיע הגיע לחלקים בציבור הזה באיחור, מרגע שמגיע הגיע, הציבור הזה מתנהל באחריות לא פחות משום ציבור אחר; אנחנו כולנו אחים ואני מבקש שכל הנימות המזלזלות או התוקפות, ייפסקו, אנחנו כולנו ביחד, כל המגזרים, יהודים וערבים, דתיים, חילונים וחרדים, כולנו ביחד במערכה".

במענה לשאלות התייחס יו"ר ימינה למצב הפוליטי ואמר כי, "אני לא מעלה על דעתי שראש הממשלה יוותר על נושא הריבונות. נצטרך לראות שזה באמת נמצא שם". על חלקה של ימינה בממשלה הבאה אמר כי, "אני ממתין למה שרה"מ יחליט על מבנה הממשלה ועל הכיוון שלה. בימים אלה אני לא עוסק בתיקים אלא במטושים. אנחנו באמצע מלחמה. היא לא פחות משמעותית ממלחמות ישראל אבל היא מאוד שונה".