במהלך בפעילות משותפת של שוטרי משטרת ישראל ופקחים עירוניים בעיר בני ברק עלה חשד כי בבית כנסת בעיר מתקיימת תפילה בניגוד להנחיות. הצוותים שהגיעו למקום איתרו למעלה מ-15 מתפללים. עד כה נפתחו 135 תיקים פליליים ונרשמו 5,873 דו"חות

הבוקר (רביעי) במהלך בפעילות משותפת של שוטרי משטרת ישראל ופקחים עירוניים בעיר בני ברק עלה חשד כי בבית כנסת בעיר מתקיימת תפילה בניגוד להנחיות. הצוותים אשר הגיעו למקום איתרו למעלה מ-15 מתפללים. הנוכחים קיבלו דו"חות בגין הפרת הנחיות הצו. בהמשך, לאור ההפרה הבוטה של ההנחיות, נאטמו דלתות המקום.

בתוך כך, במשטרה עדכנו היום כי עד כה נפתחו במשטרה 135 תיקים פליליים הקשורים להפרות הבידוד. בנוסף נפתחו 42 חקירות בגין מקרים שונים של הפצת מידע כוזב. כמו כן, עד כה נרשמו ע"י המשטרה 5,873 דו"חות, בחלוקה הבאה: הפרת חובת בידוד- 119 דו״חות. הפרת חובת דיווח למשרד הבריאות על חובת הימצאות בבידוד – 8 דו״חות. סירוב להוראה על פיזור התקהלות אסורה – 344 דו"חות. הפעלת עסק\מקום בניגוד לתקנות – 308 דו"חות. יציאה אסורה למרחב הציבורי למטרה או פעולה שבניגוד לתקנות- 4,185 דו"חות. שהייה במרחב הציבורי במקום שנאסר בתקנות – 781 דו"חות. איסור תפילה מחוץ לבית המגורים במקום שאינו פתוח – 35 דו"חות. הפעלת תחבורה ציבורית בניגוד לתקנות – 3 דו״חות.

אמש עם עדכון התקנות לשעת חירום ובהתאם למגבלות החדשות שנוספו ע"י משרד הבריאות, החלה המשטרה לבצע גם פעילות אכיפה ביחס לחריגות הקשורות להפעלת חנות או מעבדת תיקונים בדרך של פתיחה לציבור, איסור תפילה עם אדם נוסף או יותר וכן איסור חתונה במרחב הציבורי, זאת בחלוקה הבאה: הפעלת חנות או מעבדת תיקונים בדרך של פתיחה לציבור- 4 דו"חות. איסור תפילה עם אדם נוסף או יותר – 80 דו"חות. איסור חתונה במרחב הציבורי – 6 דו״חות.

בתוך כך, מדי יום מבקרים השוטרים אלפי מחויבי בידוד בכדי לוודא כי הם מקיימים את חובת הבידוד, כשעד כה ביקרו השוטרים כ-62,400 מחויבי בידוד בכל רחבי הארץ. בימים האחרונים ביקרו שוטרים בכל רחבי הארץ גם באלפי בתי עסק שונים, בתי כנסת, בשווקים, במרכזי הקניות, פארקים, חופי ים וכיו"ב, כשמרבית בעלי העסקים והאזרחים, קיימו והקפידו על ההנחיות במלואן. המשטרה סגרה עד כה 73 בתי עסק באמצעות צווים בגין הפרת התקנות.