אבל בחב"ד: המחנך הדגול הרה"ח רבי זאב גרינוולד זצ"ל הלך לעולמו לאחר שנדבק בנגיף הקורונה והוא בשנת השמונים וארבע לחייו. המנוח חינך דורות של תלמידים בת"ת 'תורת אמת' בירושלים. תלמידו ספד לו: "מלמד חסידי ועקבי, ירא שמיים בתכלית"

ברוך דיין האמת: מבית החולים 'שערי צדק' בירושלים מגיעה הבשורה הקשה על פטירתו בטרם עת של המחנך הדגול הרה"ח רבי זאב גרינוולד זצ"ל אשר הלך לעולמו לאחר שנדבק בנגיף הקורונה והוא בשנת השמונים וארבע לחייו.

המנוח שימש בין היתר כמחנך בתלמוד תורה 'תורת אמת' של חב"ד בעיה"ק ירושלים שם החדיר בקרב תלמידיו אהבת התורה ואהבת ישראל. תלמידיו הרבים מספרים על אדם 'חד בדרא' שהאיר פנים לכל תלמידיו והדריכם וחיזקם בדרך התורה והיראה שיעוריו המרתקים חרוטים בלב תלמידיו עד עצם היום הזה, גם שנים רבות לאחר שסיימו ללמוד אצלו.

אחד התלמידים בתלמוד תורה תורת אמת שיכון חב"ד שבירושלים נפרד מהמלמד האהוב וכותב כך: "לא אשכח: בחודש אייר של אותה שנה, באחד הימים היה שטפונות גשמים נוראיים, משהו מאוד נדיר בחודש אייר. הכבישים היו מלאים. רכבים נתקעו. איכשהו הגעתי לחיידר עם אוטובוס. החיידר היה מוצף במים, כמה סנטימיטר. כל הכיתות היו מוצפות במים. מארונות החשמל נשפכו כמויות של מים. נכנסנו לכיתה עם רגליים רטובות לגמרי".

"הרב גרינוולד יושב שם עם ספר תהילים. עם רגלים בתוך המים. מחכה כרגיל לתלמידים עם חיוך גדול. איני זוכר האם חזרנו הביתה, או האם איכשהו נרגעו הרוחות וחזרנו לשגרה חצי נורמלית של לימודים באותו יום. אני רק זוכר מה זה מלמד חסידי ועקבי, ירא שמיים בתכלית. חבל על דאבדין".

עוד כתב התלמיד "אגב, ווידאתי לאחרונה (לפני כחודשיים) אצל כמה מהצוות האם הם זוכרים את אותו יום גשום בחודש אייר, שארונות החשמל בחיידר נטפו מים והכיתות היו מוצפות. כולם זכרו זאת טוב".

בשבוע האחרון חלה המנוח בנגיף הקורונה ההולך ומתפשט בארץ ובעולם ובשעות האחרונות השיב הוא את נשמתו הטהורה ליוצרו לדאבון ליבם של משפחתו הכבודה ותלמידיו הרבים. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

 

10 קורבנות ביממה: בן 84 נפטר בשערי צדק, בן 91 נפטר בביה"ח השרון

אבל בבני ברק: ניצול השואה הרה"ח רבי יקותיאל יהודה כהן ז"ל נפטר מקורונה