לאור המצב המיוחד בו נתונה העיר בעקבות ההגבלות, הורה נתניהו כי צה״ל יגיש לאלתר את הסיוע האזרחי הנדרש לעיריית בני ברק כדי לממש את אחריותה. המשרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל יוסיפו להיות אחראיים על אכיפת ההגבלות שהוטלו

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (חמישי) דיון בנושא סיוע אזרחי לעיריית בני ברק ע"י צה"ל, בהשתתפות שר הפנים אריה דרעי, שר הביטחון נפתלי בנט, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, ראש המל"ל מאיר בן שבת, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, מ"מ מפכל ניצב מוטי כהן, יועץ עיריית בני ברק אלוף (מיל') רוני נומה וראש אגף בט"פ ועורף במלל. שר הפנים, אריה דרעי, הציג את המלצתו והמלצת הרמטכ"ל לאחר דיון מקדים שקיימו בנושא, בהשתתפות המשרדים ועל דעת כלל משתתפיו.

בתום הדיון נמסר כי ראש הממשלה סיכם: לאור המצב המיוחד בו נתונה בני ברק בעקבות ההגבלות בגין מגיפת הקורונה, יוטל על צה״ל לאלתר להגיש את הסיוע האזרחי הנידרש לעיריית בני ברק כדי לממש את אחריותה. אין בכך כדי לשנות את ההגדרה הקיימת של הפיקוד ושליטה (פו"ש) ושל תחומי הסמכות והאחריות.

"יודגש", הוסיפו בלשכת ראש הממשלה, "כי האחריות לאכיפת ההגבלות לרבות במעטפת החיצונית של העיר מוטלת על משרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל". האחריות בתחומי הבריאות תמשיך להיות מופקדת בידי משרד הבריאות. ראש הממשלה קבע כי יש לממש מיידית את ההחלטות. עוד החליט נתניהו יש להתכונן להפעלת מודל זה גם במקומות נוספים עליהם ימליץ משרד הבריאות.

מדובר צה"ל כי שר הפנים, אריה דרעי, וראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, קיימו היום שיחה בסוגיית הסיוע לעיר בני ברק ולתושבי העיר במאבק למניעת התפשטות נגיף הקורונה. בשיחה פרס הרמטכ״ל בפני השר דרעי מגוון כיווני פעולה ואמצעים בהם יכול צה״ל לסייע לתושבי העיר במאבק למניעת התפשטות הנגיף קורונה.

סוכם כי צה״ל, באמצעות עוצבת האש, שתפעל בכפיפות לפיקוד העורף, יחל במתן סיוע למרחב האזרחי בעיר בזמן הקרוב. הרמטכ״ל הדגיש בפני השר דרעי כי צה״ל יעשה כל שנדרש על מנת לתמוך במאמץ האזרחי בכלל, ובבני ברק בפרט, בשעת משבר מאתגרת זאת.

 

לוחמי קומנדו יתפרסו בבני ברק: 15 אלף חיילים יצטרפו למלחמה בקורונה