צילום: דובר צה"ל

גורמים בצה"ל: פועלים עם מד"א לשלש את מספר בדיקות הקורונה בבני ברק

גורמים בצה"ל אומרים כי בכוונת צה"ל יחד עם ארגון מד"א להכפיל ולשלש את מספר בדיקות הקורונה בבני ברק במטרה לקבל מיפוי טוב יותר על מצב התחלואה בעיר. גורם בצה"ל ל'חדשות 'JDN': ערוכים לחלק מזון לכל התושבים, אך זה לא המצב כרגע
 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

בכוונת צה"ל יחד עם ארגון מד"א להכפיל ולשלש את מספר בדיקות הקורונה בבני ברק לפי מדיניות משרד הבריאות, במטרה לקבל מיפוי טוב יותר על מצב התחלואה בעיר – כך אומרים גורמים בצה"ל. החיילים בעיר יהיו ממוגנים, לפי הנחיות קצין הרפואה הראשי של צה"ל ומשרד הבריאות. בנוסף, גורמים בצה"ל אומרים ל'חדשות 'JDN' כי במקרה והדרג המדיני יחליט על עוצר, צה"ל ערוך לחלוקת מזון לכלל התושבים, אך מדגישים כי כרגע זה לא המצב.

בתדרוך לתקשורת החרדית הבהיר גורם בצה"ל כי צה"ל קיבל את האחריות על הסיוע האזרחי לבני ברק. לסייע לרשות האזרחיות ולמוסדות שלה ולהציל חיים. ככל שמדובר באכיפת הסגר בעיר זו משימה של משטרת ישראל, צה"ל לא עוסק בזה. המנדט שקיבלו בצה"ל הוא אחריות לסיוע האזרחי לרשות המקומית. הרשות קיבלה גם סיוע נוסף ומתפקדת, "אנחנו לא באים להחליף אותה והסמכויות שלנו הן בדיוק לדבר הזה – לסייע לרשות".

מרבית החיילים טרם נכנסו לבני ברק, אומר הגורם בצה"ל, החיילים עכשיו מתארגנים ועוד מעט יכנסו. "אנחנו לא חשבנו שנכון שבעשר בערב יודיעו על הגבלות תנועה ועל הבוקר יכנסו מאות חיילים". לצה"ל טרם יש תכנית פעולה ברורה על פעילותה בעיר בשעות הקרובות, או צורך בכך, מרחב הפעולה עדיין בתכנון וייעשה ככל הנדרש.

את המערך מנהלת המפקדה הראשית של פיקוד העורף, אבל כל צה"ל כרגע נמצא מאחוריהם. מפקד פיקוד העורף האלוף תמיר ידעי פנה לרמטכ"ל שיתן את אוגדה 98 עם כל היכולות והיא הופכת למעין מחוז שאחראי על בני ברק. מחוז דן מתפנה להתעסק בעניינים אחרים, יש עוד שלושה מיליון אנשים שזקוקים לו.

בין היתר יפעלו חייל צה"ל בעיר בסיוע לקופות החולים להעביר חולים מאומתים למלוניות וגם להעביר אזרחים קשישים. נערכים עם תשתית לקלוט אזרחים וותיקים. בצה"ל שבים ומדגישים כי, אף אחד לא יפונה בכוח, נערכים עם הסברה ובימים הקרובים יתברר האם יפנו מאות או אלפים. בצה"ל יתנו סיוע חיוני כמו באוכל ובתרופות ומיפוי אוכלוסיות שבסיכון גבוה.

מאמץ הדוברות וההסברה בתוך העיר מנוהל על ידי הרשות עצמה, אך בצה"ל משפרים את מוקד הפניות כך שהוא ידע לענות לכל פניה של תושבי העיר. "יש לנו קשרים טובים עם העיר בני ברק, יש לה את הייחודיות שלה. בניגוד לעיר רגילה לא רואים אינטרנט וחדשות", אומר גורם המעורה בפרטים.

בשיחה הוסיף הגורם כי כל מה שהרשות תצטרך צה"ל יסייע. גם צה״ל וגם פקע״ר (פיקוד העורף) ממשיכים לעמוד לרשות המדינה בכל סיוע שצריך. צה״ל פרוס מקצה לקצה, גם בניהול ידע, גם במאמצים נקודתיים, וגם עכשיו יש תכנון של הרמטכ״ל לקראת אתגרים נוספים ותכנון להמשך. כרגע יש שני גדודים בעיר ויכולות לוגיסטיות נוספות, ככל שיהיה צורך צה"ל יגדיל את הכוחות.

לדברי הגורם בצה"ל, פיקוד העורף היה הראשון לזהות את "בעיית בני ברק", ואפילו שיגר מכתב בעניין לגורמים הרלוונטים. צה"ל כבר מספר ימים נערך לפעול בעיר. הגורם שב והדגיש כי אין סגר בבני ברק, יש הגבלות על היציאה והכניסה. ככל שיהיה צורך צה"ל יסייע לרשות כדי לסייע לחולים ולאוכלוסיה בסיכון עם אוכל ותרופות כדי שלא יצטרכו לצאת מהבית. שאר האנשים בבני ברק יכולים לצאת לקנות מזון כרגע.

נתניהו החליט: צה"ל קיבל את האחריות על הסיוע האזרחי לבני ברק

כתבות קשורות

גנב מסכים מדירה תוך "הקפדה על עטיית מסכות" - ונעצר • צפו
חם לכם? בדובאי יותר חם, אבל יש להם פתרון יצירתי להתמודדות • צפו
ישראל חשפה את סעיד ארג'אני - האיש מאחורי המתקפה על הספינה
עדויות ארכיאולוגיות לרעידת אדמה שמוזכרת בתנ"ך נחשפו לראשונה • צפו
התרסקות המטוס באוקראינה: מיכאל שניצלער בשיר חדש ומרגש "א בריוו"
הישג לסמוטריץ': בעקבות מחאתו - חוק הפקרת החיילים ירד מסדר היום
משה קליין בסינגל חדש מתוך אלבום הבכורה: "מה טובו אוהליך"
באמצע ההצבעה בכנסת: בנט וגנץ קיבלו עדכון על הירי מלבנון • צפו
בתגובה לירי הרקטות: צה"ל ממשיך לירות לעבר לבנון; גנץ קיים הערכת מצב
סמוך לצומת סואן: צפו בתיעוד מזירת נפילת הרקטה ליד קריית שמונה
עימות חריג בבני ברק: החברא קדישא נגד הסכם העירייה על הקבורה באלעד
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן