צילום: דובר צה"ל

"בני ברק היא לא האחרונה": בצה"ל נערכים גם לסייע לאלעד ומודיעין עילית

בפיקוד העורף נערכים לפעול בצורה דומה גם במוקדים חרדיים נוספים, כמו העיר אלעד או השכונות החרדיות בירושלים. צה"ל נערך להתפרצות תחלואה באלעד, ירושלים ומגדל העמק. מפקד פיקוד המרכז ומפקד מרכז העורף סיירו במודיעין עילית ונפגשו עם ראש העיר
 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

"בני ברק היא הראשונה ולא האחרונה, יהיו עוד אחרים", כך אומרים היום גורמים בצה"ל בתדרוך לתקשורת החרדית. בפיקוד העורף נערכים לפעול בצורה דומה גם במוקדים חרדיים נוספים, כמו העיר אלעד או השכונות החרדיות בירושלים. שם, למרות התפשטות נרחבת, עדיין לא הוחלט על הכנסת הצבא. צה"ל נערך להתפרצות תחלואה באלעד, ירושלים ומגדל העמק.

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, מפקד מרכז העורף וההגנה המרחבית בפיקוד מרכז, תת-אלוף (מיל׳), יוסי אדירי, מפקד מחוז ש״י במשטרת ישראל, ניצב משה ברקת ומפקדים נוספים ביקרו היום בעיר מודיעין עילית. במהלך הביקור המפקדים קיימו סיור ברחבי העיר, במהלכו ראו את עבודת מוקד הסיוע הישובי ומוקד הרווחה לסיוע לוגיסטי ורפואי לאוכלוסיה.

כמו כן, המפקדים קיימו מפגש עם ראש עיריית מודיעין עילית, הרב יעקב אשר גוטרמן במסגרתו התעדכנו בתמונת המצב הכללית בעיר ובדרכי הסיוע והתיאום של צה״ל ומשטרת ישראל. המפקדים ציינו כי ניתן לראות שהציבור החרדי בעיר מתנהג באחריות ונשמע להנחיות משרד הבריאות. "צה״ל ומשטרת ישראל ערוכים לסייע במאמץ הלאומי ככל שיידרש בהתאם להנחיות משרד הבריאות", נמסר מדובר צה"ל.

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר אמש בישיבת הממשלה הטלפונית כי אחרי בני ברק יהיה צורך להכריז גם על העיר אלעד כ"אזור מוגבל", ולהטיל עליה הסגר – כך דווח ב'חדשות 13'. ב'ישראל היום' דווח כי על פי ההערכות היישובים הבאים ש"על הכוונת" אחרי בני ברק הם הערים החרדיות אלעד, מודיעין עילית ובית שמש, וגם היישוב ביתר עילית.

אתמול הודיעה עיריית אלעד כי בהנחיית ראש העיר אלעד ישראל פרוש, העירייה יוצרת קשר עם כלל החולים המאומתים בעיר, כדי להציע ולתאם העברה למלוניות מותאמות עד להחלמה. מדובר על שלושה מלונות כשרים שהוכנו עבור קליטת המפונים. במקביל הורה ראש העיר על סגירת הכניסה החדשה לאלעד (בצפון – מזרח העיר), על מנת לאפשר פיקוח הדוק יותר על הנכנסים והיוצאים לאלעד וממנה מהכניסה הישנה. עוד סוכם על זירוז מידי של הקמת מתחם היבדק וסע בתחום העיר כדי להגביר את כמות הבדיקות בקרב התושבים.

ראש העיר אומר כי "בשבוע האחרון פעלנו מול משרד הבריאות להעלות באופן דרמטי את מספר הבדיקות, ואכן בוצעו כאן קרוב ל-1000 בדיקות בימים האחרונים. זו הסיבה לעליית המספרים של החולים באלעד, אך זו הדרך היחידה והיעילה ביותר להגיע אל החולים ולבודד אותם באופן יעיל. אני קורא לכל עמיתיי ברשויות החרדיות לשים דגש על הגברת הבדיקות באופן מידי, ולפעול למיגור המגפה".

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי מניין החולים בעיר בני ברק עומד על 966 חולים, 418 מהם נוספו ביממה האחרונה. ירושלים עדיין בראש עם 1003 חולים, עלייה של 444 ב-3 ימים. במקום השלישי והרחק מאחור נמצאת תל אביב עם 335 חולים, עלייה של 127 חולים.

באשקלון 165, עלייה של 70. בפתח תקווה 133, עלייה של 58. בראשון לציון 124, עלייה של 43. בנתניה 121, עלייה של 25. בבאר שבע 118, עלייה של 35. בבית שמש 114, עלייה של 41. באלעד 109, עלייה של 53.

כתבות קשורות

כישלון לליכוד וש"ס: אלו נציגי הכנסת בוועדות לבחירת דיינים ושופטים
גנב מסכים מדירה תוך "הקפדה על עטיית מסכות" - ונעצר • צפו
חם לכם? בדובאי יותר חם, אבל יש להם פתרון יצירתי להתמודדות • צפו
ישראל חשפה את סעיד ארג'אני - האיש מאחורי המתקפה על הספינה
עדויות ארכיאולוגיות לרעידת אדמה שמוזכרת בתנ"ך נחשפו לראשונה • צפו
התרסקות המטוס באוקראינה: מיכאל שניצלער בשיר חדש ומרגש "א בריוו"
הישג לסמוטריץ': בעקבות מחאתו - חוק הפקרת החיילים ירד מסדר היום
משה קליין בסינגל חדש מתוך אלבום הבכורה: "מה טובו אוהליך"
באמצע ההצבעה בכנסת: בנט וגנץ קיבלו עדכון על הירי מלבנון • צפו
בתגובה לירי הרקטות: צה"ל ממשיך לירות לעבר לבנון; גנץ קיים הערכת מצב
סמוך לצומת סואן: צפו בתיעוד מזירת נפילת הרקטה ליד קריית שמונה
עימות חריג בבני ברק: החברא קדישא נגד הסכם העירייה על הקבורה באלעד

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן