צילום: דובר צה"ל

"בני ברק היא לא האחרונה": בצה"ל נערכים גם לסייע לאלעד ומודיעין עילית

בפיקוד העורף נערכים לפעול בצורה דומה גם במוקדים חרדיים נוספים, כמו העיר אלעד או השכונות החרדיות בירושלים. צה"ל נערך להתפרצות תחלואה באלעד, ירושלים ומגדל העמק. מפקד פיקוד המרכז ומפקד מרכז העורף סיירו במודיעין עילית ונפגשו עם ראש העיר

"בני ברק היא הראשונה ולא האחרונה, יהיו עוד אחרים", כך אומרים היום גורמים בצה"ל בתדרוך לתקשורת החרדית. בפיקוד העורף נערכים לפעול בצורה דומה גם במוקדים חרדיים נוספים, כמו העיר אלעד או השכונות החרדיות בירושלים. שם, למרות התפשטות נרחבת, עדיין לא הוחלט על הכנסת הצבא. צה"ל נערך להתפרצות תחלואה באלעד, ירושלים ומגדל העמק.

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, מפקד מרכז העורף וההגנה המרחבית בפיקוד מרכז, תת-אלוף (מיל׳), יוסי אדירי, מפקד מחוז ש״י במשטרת ישראל, ניצב משה ברקת ומפקדים נוספים ביקרו היום בעיר מודיעין עילית. במהלך הביקור המפקדים קיימו סיור ברחבי העיר, במהלכו ראו את עבודת מוקד הסיוע הישובי ומוקד הרווחה לסיוע לוגיסטי ורפואי לאוכלוסיה.

כמו כן, המפקדים קיימו מפגש עם ראש עיריית מודיעין עילית, הרב יעקב אשר גוטרמן במסגרתו התעדכנו בתמונת המצב הכללית בעיר ובדרכי הסיוע והתיאום של צה״ל ומשטרת ישראל. המפקדים ציינו כי ניתן לראות שהציבור החרדי בעיר מתנהג באחריות ונשמע להנחיות משרד הבריאות. "צה״ל ומשטרת ישראל ערוכים לסייע במאמץ הלאומי ככל שיידרש בהתאם להנחיות משרד הבריאות", נמסר מדובר צה"ל.

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר אמש בישיבת הממשלה הטלפונית כי אחרי בני ברק יהיה צורך להכריז גם על העיר אלעד כ"אזור מוגבל", ולהטיל עליה הסגר – כך דווח ב'חדשות 13'. ב'ישראל היום' דווח כי על פי ההערכות היישובים הבאים ש"על הכוונת" אחרי בני ברק הם הערים החרדיות אלעד, מודיעין עילית ובית שמש, וגם היישוב ביתר עילית.

אתמול הודיעה עיריית אלעד כי בהנחיית ראש העיר אלעד ישראל פרוש, העירייה יוצרת קשר עם כלל החולים המאומתים בעיר, כדי להציע ולתאם העברה למלוניות מותאמות עד להחלמה. מדובר על שלושה מלונות כשרים שהוכנו עבור קליטת המפונים. במקביל הורה ראש העיר על סגירת הכניסה החדשה לאלעד (בצפון – מזרח העיר), על מנת לאפשר פיקוח הדוק יותר על הנכנסים והיוצאים לאלעד וממנה מהכניסה הישנה. עוד סוכם על זירוז מידי של הקמת מתחם היבדק וסע בתחום העיר כדי להגביר את כמות הבדיקות בקרב התושבים.

ראש העיר אומר כי "בשבוע האחרון פעלנו מול משרד הבריאות להעלות באופן דרמטי את מספר הבדיקות, ואכן בוצעו כאן קרוב ל-1000 בדיקות בימים האחרונים. זו הסיבה לעליית המספרים של החולים באלעד, אך זו הדרך היחידה והיעילה ביותר להגיע אל החולים ולבודד אותם באופן יעיל. אני קורא לכל עמיתיי ברשויות החרדיות לשים דגש על הגברת הבדיקות באופן מידי, ולפעול למיגור המגפה".

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי מניין החולים בעיר בני ברק עומד על 966 חולים, 418 מהם נוספו ביממה האחרונה. ירושלים עדיין בראש עם 1003 חולים, עלייה של 444 ב-3 ימים. במקום השלישי והרחק מאחור נמצאת תל אביב עם 335 חולים, עלייה של 127 חולים.

באשקלון 165, עלייה של 70. בפתח תקווה 133, עלייה של 58. בראשון לציון 124, עלייה של 43. בנתניה 121, עלייה של 25. בבאר שבע 118, עלייה של 35. בבית שמש 114, עלייה של 41. באלעד 109, עלייה של 53.

2 תגובות

וועליה מה יהיה אלוהים ישמור

למה גוטרמן לא לובש מסכה?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן