המאבק המשטרתי לבלימת התפשטות הקורונה בישראל: פעילות כוחות המשטרה הביאה לפני זמן קצר לאיתורו ומעצרו לחקירה של חולה מאומת בקורונה, כשהוא נוסע באוטובוס ציבורי בדרכו לירושלים. עשרות נוסעי האוטבוס ייכנסו לבידוד, הנהג נקנס

במוקד המשטרה התקבל בשעות הצהריים מידע אודות חולה מאומת בנגיף הקורונה, ובדיקה שערכה המשטרה באשר למקום הימצאותו, העלתה כי החולה נמצא ככל הנראה על אוטובוס ציבורי העושה דרכו בכביש מספר 1, לכיוון ירושלים – כך נמסר מהמשטרה.

על פי הדיווח, שוטרים שהיו ערוכים באזור ועסקו באכיפה של הנחיות צו בריאות העם, הצליחו תוך דקות לעצור את האוטובוס סמוך למחלף חמד כשעליו 34 נוסעים (בניגוד לצו), וכן איתרו ביניהם את החולה בנגיף ועצרו אותו לחקירה בחשד להפצת מחלה בזדון.

השוטרים הסבירו לכלל הנוסעים כי היו ככל הנראה היו במגע עם חולה מאומת, והם נדרשים להיכנס לבידוד ולדווח על כך באתר משרד הבריאות. נגד נהג האוטובוס נרשם קנס על סך 5000 ש"ח בגין הפרת הנחיות צו בריאות העם – הסעת נוסעים מעל הכמות המותרת, והוא עוכב לחקירה.

בסרטון מהאירוע ניתן לראות את הניידת והאמבולנס ליד האוטובוס, קו 960 של אגד, שעליו אותר החולה ואת צוותי הרפואה מורידים אותו ומעבירים אותו למעצר. השאלה שתיבדק היא האם הוא ידע שהוא מאובחן או לא. ב'חדשות 12' דווח כי הבוקר הוא קיבל תשובה שהוא חולה בקורונה, והחליט לעזוב את ביתו. משפחתו של החולה התקשרה למשטרה והיא זו שמסרה את פרטיו.

המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. לצד ביצוע כלל המשימות המוטלות לפתחה של המשטרה בהקשר של הביטחון השוטף, אכיפת החוק ושמירת הסדר הציבורי, משטרת ישראל תמשיך לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה למניעת התפשטות הנגיף ככל שיידרש, הכול במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו.

מעיריית ביתר עילית הנמסר כי "בשעה האחרונה מופצת ידיעה אודות חולה מאומת בקורונה, שברח מבידוד. האיש מוכר לרשויות הרווחה בעיר. אנו מגנים בכל תוקף כל מקרה של הפרת ההנחיות. אדם שלא שומר במאת האחוזים על הנחיות משרד הבריאות מסכן חיים, פשוטו כמשמעו, ועליו לתת את הדין על כך".