יו"ר דגל התורה במתקפה על ראש הממשלה בעקבות הכוונה להטיל סגר על ערים חרדיות: "אני אומר את הדברים על דעת עמיתיי השרים דרעי וליצמן - לא נהיה שותפים של מי שיטיל סגר על המגזר החרדי. זהו קו אדום מבחנתנו ואני מנתניהו לפעול"

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני אומר בראיון סוער 'קול חי' יוצא במתקפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אני אומר את הדברים על דעת עמיתיי השר דרעי והשר ליצמן – לא נהיה שותפים של מי שיטיל סגר על המגזר החרדי. זהו קו אדום מבחינתינו ואני מצפה מראש הממשלה נתניהו לפעול בעניין ולא רק להגיד".

"לא נהיה שותפים של מי שמדביק עלינו כזו סטיגמה, לא יתכן שעסקים מרשים לעצמם לפטר היום רק את העובדים מבני ברק, לא נסכים לזה", מוסיף גפני, לדבריו, "לא ניתן למישהו שמנסה לנצל את הסיטואציה הקשה כדי להכפיש את הציבור הכי ממושמע במדינה. אני עומד בקשר עם כל ראשי הערים החרדיים, הרחובות ריקים, הציבור שלנו ממושמע. חד משמעית".

הפרשן הפוליטי החרדי הבכיר יעקב ריבלין כתב היום בטוויטר: "יצא המרצע מהשק. גורם חרדי בכיר מאוד המשתתף בדיונים הפנימיים ביותר אומר לי כעת את המילים הבאות; יעקב צדקת. נתניהו דוחף לסגר כללי על המגזר החרדי כדי להטיל עלינו את האחריות ולברוח מאשמה". בדיווח ב'קול חי' הוסיף כי "בכיר מאוד 'במטוס ראה"מ' מאשר לי היום, כי הסגר על בני ברק נועד לגלגל אחריות על החרדים".

עמיתו, הפרשן ועורך הדין אבי בלום אמר ב'קול חי' כי "המבחן הראשון של נתניהו מול החרדים אחרי הבחירות, והוא עושה את מה שעשה באסון הכרמל, ממהר למצוא את "האשם". גם הפעם זה החרדים". אבישי בן חיים ציטט ב'חדשות 13' דמות חרדית בכירה מאוד שאומר: "נמכרנו אני ומולדתי, רה״מ נתניהו ומנכ״ל משרד הבריאות החליטו יחד להטיל סגר רק בערים החרדיות. הם עוזרים שנייהם להסתה נגד החרדים ודוחפים את כל הכותרות נגד המגזר החרדי".

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי אמר הערב בראיון ל'קול ברמה' כי, "אלעד היא מבודדת לא כמו בני ברק. אם אנשים ידעו לשמור על עצמם ולא יצאו מהעיר, נצליח לשכנע שלא יעשו בעיר מעבר למצב כרגע". לדבריו, "לא רוצה להתחייב מתי זה ייגמר, אבל זה מאוד תלוי גם בנו. אנחנו רואים שכל יום יש תוספת של 15% חולים בב״ב. כולי תקווה שהכל זה בגלל פורים וההשלכות של זה ולא מעבר. כרגע שומרים על כל הכללים ומקווה שזה יירד וירד".