בניין עיריית תל אביב- יפו הואר הערב בכיתוב "אוהבים את בני ברק" כאות הזדהות ותמיכה בעיר לנוכח התמודדותה עם נגיף הקורונה. "ניצול משבר הקורונה למערכת שיסוי נגד הציבור החרדי אינה ראויה. חג הפסח הוא עת לערבות הדדית וסולידריות", אמר חלודאי


צילום: דוברות עיריית תל אביב-יפו

בניין עיריית תל אביב- יפו הואר הערב בכיתוב "אוהבים את בני ברק" כאות הזדהות ותמיכה בעיר לנוכח התמודדותה עם נגיף הקורונה. "ניצול משבר הקורונה למערכת שיסוי נגד הציבור החרדי אינה ראויה. חג הפסח הוא עת לערבות הדדית וסולידריות. הערב נאיר את בניין העירייה עם הכיתוב ״אוהבים את בני ברק״ מתוך הזדהות עם שכנתנו שמעבר לירקון", אמר ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי.

צילום: דוברות עיריית תל אביב-יפו

גם ראש עיריית גבעתיים רן קוניק יצא להגנת המזגר החרדי ותקף את פרסום הנתונים השגויים על מספר החולים בעיר: "לא ממש הבנתי, יש כ 7000 חולים מאומתים. אני שומע בערוצי התקשורת ששליש מתושבי בני ברק (70,000 איש זה שליש) חולים בקורונה. מישהו יכול להסביר לי? גילוי נאות: עשיתי רק 3 יחידות בגרות מתמטיקה". בנוסף פרסם סרטון חיזוק לתושבי העיר השכנה.

כזכור, הבוקר צוותים מעיירית רמת גן הניחו גדרות לאורך הגבול עם העיר שכנה כדי למנוע מעבר של הולכי רגל. המהלך נעשה על דעת עיריית רמת גן בעצמה ללא אישור הגורמים האחראים. מאוחר יותר, מנכ"ל משרד הפנים הורה לראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן להסיר את הגדרות שהוצבו בגבולות בני ברק.

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני תקף את ראש עיריית רמת גן ואמר כי "אני משבח את ראשי הערים שמזדהים עם העיר בני ברק ותושביה בעת הקשה הזו, כמו רן קוניק מגבעתיים, רון חולדאי מתל אביב, שוקי אוחנה מצפת ועוד רבים אחרים. לעת הזאת ייזכר כרמל שאמה לדיראון עולם עם התנהגותו הברוטאלית בניגוד לחוק, למוסר היהודי ולערבות ההדדית, שבכל יום מוצא משהו חדש כדי להבליט את הרשעות שלו. לא נשכח ולא נסלח".