ח"כ יעקב טסלר בנאום במליאת הכנסת: "תושבי ב״ב מרגישים מושפלים ומושמצים למרות שהם שומרים על כל הכללים וההנחיות. האשמות השווא נגדם לא הוגנות ולא אנושיות. לאוכלוסייה הזו צריך להושיט עזרה ולסייע לה ולא לתקוף אותה"

ח"כ יעקב טסלר אמר היום בנאום במליאת הכנסת כי "בתקופה קשה זו כשעיני אזרחי ישראל נשואות אל הממשלה , אל הבית הזה ואלינו נבחרי הציבור, אנו נמצאים בשעת מבחן אמיתית, איך מדינה צריכה להתנהל בעת חרום בה הסכנה גדולה והחשש בלב כולם לא נעלם. מדינת ישראל מתמודדת עם מצב חירום, בו גם העורף הפך לחזית".

"כשליחי ציבור מחובתנו לעשות כל שביכולתנו ואף מעבר לזה, לעזור ולסייע למען אזרחי ישראל בעתות שגרה ובמיוחד במצב קשה זה.
לצערי הגדול קומץ אנשים, בתקשורת ובפוליטיקה, הצליחו להפוך מצב החרום לאירוע מפלג בין חרדים לחילונים. וזה נורא ואיום. אמרות הסתה כמו אלה של רינה מצליח שמאשימה את החרדים בכל רעה חולה, בגזענות הגובלת באנטישמיות, כביכול החרדים אשמים בהדבקות בקורונה ובאי קיום ההנחיות".

"את הדבר הזה יש לעצור. אין לקבל הכללות מסוג זה ואין לתת לגורמים בתקשורת להכפיש ציבור שלם על לא עוול. את משבר הקורונה יש לנהל ברגישות ובחמלה ומתוך צורך להציל חיים בדרך הנכונה. נגיף ההסתה חייב מיגור במקביל למיגור נגיף הקורונה".

"תושבי ב״ב מרגישים מושפלים ומושמצים למרות שהם שומרים על כל הכללים וההנחיות. אחוזי ההידבקות שם הן תוצאה טבעית של ריבוי אוכלוסייה באזור צפוף ביותר בישראל. האשמות השווא נגדם לא הוגנות ולא אנושיות. לאוכלוסייה הזו צריך להושיט עזרה ולסייע לה ולא לתקוף אותה".

"בלא בושה, בלא כל רסן, הלך ראש עיריית רמת גן, וביומרה שגובלת בעזות, ובלי לקבל כל אישור מגורם שלטוני כלשהו, הקים חומה באופן חד צדדי, שתחצוץ בין 'הנגועים' כביכול בבני ברק, לבין תושבי רמת גן השלווים והבריאים.. טוב עשה מנכ"ל משרד הפנים, שהורה לפרק את חומת ברלין מבית היוצר של שאמה".

"בהזדמנות זו אני חייב לגנות את ההתקפות שלוחות הרסן נגד שר הבריאות יעקב ליצמן בימים האחרונים. השר שזיהה ראשון לסגור את המדינה מפני סין ומדינות מודבקות נוספות, זוכה למטר של השמצות ושקרים, כי אני בדקתי וכל ההכפשות כאילו הפר את ההנחיות פשוט שקרים והכפשות. בעת חרום במקום לגבות מערכת הבריאות שעושה הכל כדי להציל את אזרחי ישראל, הפכו את השיח למקום של השמצות ברורות".

"אני מבקש לחזק אותך השר ליצמן ולומר באופן ברור, חזק ואמץ כי עבודת הקודש שאתה ואנשיך במשרד הבריאות זו הצלת חיים כפשוטה.
וכאן המקום לומר תודה לצוותים הרפואים חיזקו ואמצו".

אני קורא מכאן לראש הממשלה ולמשרדי הממשלה הממונים, עזרו לכל אלו שזועקים ומשוועים לעזרה שיוכלו לצלוח את המשבר הזה, שלא יהפכו חלילה לנזקקים ולנתמכים, ובמיוחד שיוכלו לחגוג את הפסח מתוך רווחה וכבוד. שחלילה לא יווצר מצב שכאשר הילד שואל מה נשתנה הלילה הזה', הוא מתכוון מדוע בשונה מכל שנה, הפעם אין לאביו אמצעים כלכליים לערוך את החג בכבוד", דברי טסלר.