Yonatan Sindel/Flash90

מסתמן: הסגר הכללי יחל ב-14:00 עד מוצ"ש, העוצר ביום רביעי יוקדם ל-14:00

בניגוד להצהרת ראש הממשלה: שרי הממשלה צפויים לאשר סגר על הערים כבר מהיום בשעה 14:00 עד מוצאי שבת בשעה 20:00, בערב החג יוטל עוצר מהשעה 14:00 ועד לחג בבוקר. התחבורה הציבורית תושבת • וגם: איך יחולקו השכונות בירושלים

הממשלה צפויה לאשר היום (שלישי) בשעה 10:00 את תקנות החירום החדשות למניעת התפשטות נגיף הקורונה בחג הפסח. על פי טיוטת התקנות, החל מהיום בשעה 14:00 ועד מוצאי שבת בשעה 20:00 יוטל סגר כללי ברחבי הארץ. בנוסף לכך, מחר, ערב החג, יוטל עוצר החל מהשעה 14:00 ועד למחרת בשעה 07:00. על פי המסמך, התחבורה הציבורית תפסיק את פעילותה החל מהיום ועד ליום שישי.

ישיבת הממשלה הטלפונית לאישור התקנות הייתה אמורה להתחיל בחצות, אך מזכיר הממשלה צחי ברוורמן הודיע לשרים כי עקב השעה המאוחרת ובהתחשב בכך שניסוח תקנות נוספות במשרד האוצר טרם הושלם הוחלט כי ישיבת הממשלה תתקיים בבוקר בשעה 10:00. ההחמרות בתקנות באו לבקשת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שביקש אותן כדי לסייע באכיפה המשטרתית נגד מי שיבקש להפר את התקנות.

הטיוטה מרחיבה את הכרזתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אמש, על הטלת סגר כללי מהשעה 16:00 ועד יום שישי, וכן על עוצר ביום רביעי בשעה 18:00. על פי ההצעה העדכנית שהובאה לדיון בממשלה, התקנות ייכנסו ככל הנראה לתוקף כבר היום בשעה 14:00 וכבר מיום רביעי השעה 14:00 ייאסר על התושבים להימצא מחוץ לרדיוס 100 מטרים מבתיהם, מגבלה שתהיה בתוקף עד למחרת ב-7:00.

ב'ווינט' דווח כי במסמך שיובא לאישור השרים נכתב כי היום מ-16:00 עד מוצאי שבת ב-20:00 "לא יוכל אדם להצטייד במזון, תרופות ומוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים, אלא ביישוב מגוריו. זאת, למעט אם ביישוב מגוריו לא קיימים שירותים אלה, ואז יוכל לקבלם ביישוב הסמוך ליישוב מגוריו. יציאה ממקום מגורים, של יחיד או של אנשים הגרים באותו מקום, תתאפשר בשטח ציבורי לזמן קצר ולמרחק של עד 100 מטרים ממקום המגורים". ממסמך התקנות לא ברור אם יאושר לצאת מהיישוב לצורך עבודה המוגדרת חיונית.

בנוסף, יוטל כאמור עוצר כמה שעות לפני ליל הסדר – והסופרמרקטים ייסגרו מוקדם יחסית, שעות לפני כניסת החג. "מ-14:00 ביום רביעי עד 7:00 ביום חמישי תיאסר גם הצטיידות במזון ביישובים שמרבית תושבים יהודיים", נכתב. בקטע אחד במסמך כי התחבורה הציבורית, למעט מוניות, תופסק לחלוטין הבוקר ב-7:00. מנגד, בקטע אחר נכתב כי התחבורה הציבורית (כולל טיסות) תופסק בשעה 16:00 ותתחדש ביום שישי ב-8:00.

עוד מדווח איתמר אייכנר כי המסמך מחריג את תושבי ירושלים, וקובע לגבי חלק מהשכונות כי במהלך הסגר תושביהן לא יוכלו לצאת מאזורים מסוימים – ולא רק מהעיר. מדובר בשכונות הר נוף, גבעת שאול וקריית משה (אזור א'), בית וגן וגבעת מרדכי (אזור ב'), רמות ורמת שלמה (אזור ג') וסנהדריה, שמואל הנביא, בית ישראל, הבוכרים, מאה שערים, גאולה, זכרון משה, מקור ברוך, רוממה והשכונות הצפוניות (אזור ד'). ביתר האזורים יוכלו לנוע בחופשיות בתחום שיפוטה של העיר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול כי "כל משפחה תסב לליל הסדר לבדה. תחגגו רק עם המשפחה המצומצמת, שנמצאת עכשיו אתכם בבית. מתוך אחריות עמוקה לשלום הציבור נחליט הערב בממשלה על הטלת סגר כללי ברחבי המדינה. ממחר (ג') ב-16:00 אחר הצהריים תישארו בערים וביישובים שלכם. התושבים בשכונות מסוימות בירושלים, שעליהן נחליט ונודיע, יישארו במרחב שיוגדר להם. הסגר הכללי יימשך עד יום שישי בשעה 07:00 בבוקר. אבל יש עוד הגבלה: ביום רביעי, לפני ליל הסדר, כל אחד ואחד נשאר בביתו משעה 18:00 בערב עד למחרת ב-07:00 בבוקר. אני יודע שיש פה הכבדה גדולה, אבל פשוט אין ברירה. אנחנו נאכוף את הסגר בנחישות". כאמור, על הטיוטה המעודכנת שעות עודכנו.

2 תגובות

רשעים ארורים הקורונה תדבק בכם לנצח
ארדוף אחריכם עד שיצמחו לכם קרנים כמנין קורונה
ואתה נתניהו הרבה דם על ידך יכתימו אותך לנצח ההיסטוריה תשפוט אותך כאחד המנוולים בתולדות עמנו
ושמך יארר בפי כל לנצח נצחים

שימו לב ! העוצר בשכונות חרדיות בלבד !!!! ועוד באישור החכי"ם שלנו ליצמן דרעי בושה וחרפה !

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן