בכחול לבן טוענים שהמשבר עם הליכוד אמיתי: "או שנתניהו נבהל מהביקורת בימין או שהוא מכין תרגיל הימלטות מממשלת חירום". בליכוד טוענים שההדלפות פגעו במו"מ ויצרו לחץ על נתניהו. בינתיים: גנץ עדכן את הח"כים שייתכן והמליאה תכונס בחול המועד

כיממה לליל הסדר, תקופת המנדט של גנץ הולכת ומסתיימת – והמשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן תקוע לגמרי. בין הצדדים, שכבר התקרבו לסיכום וחתימה על טיוטת הסכם להקמת ממשלת אחדות, קיים נתק מוחלט. בכחול לבן זועמים על נתניהו וטוענים כי הוא חזר בו מכל הסיכומים במטרה לפוצץ את ההסכם. בליכוד מנגד טוענים כי כחול לבן מיהרו להדליף פרטים חלקיים והקשו על נתניהו מול גוש הימין.

גורמים בכחול לבן טוענים כי המשבר במשא ומתן עם הליכוד אמיתי ועלול לטרפד את האפשרות להקים ממשלה. "היינו על סף חתימה, אבל אז נתניהו החליט לחזור שוב לסיפור של הוועדה למינוי שופטים ולפתוח מחדש את מה שכבר הוסכם עליו", אמרו גורמים בצוות המשא ומתן של גנץ שצוטטו ב'ווינט'. "מדובר במצב הזוי. או שהוא שמע את הביקורת הפנימית מימין ונבהל או שהוא מכין איזה תרגיל הימלטות מהקמת ממשלת חירום".

גורמים בכחול לבן אמרו הבוקר כי "מאז הפסקת המגעים אתמול בערב, קיים נתק מוחלט עם הליכוד". לדברי הגורמים, הוויכוח הוא על הוועדה למינוי שופטים ושם זה עומד. הם הכחישו כי הליכוד חזר בו משאר ההסכמות והדגישו: "הכדור במגרש של נתניהו והליכוד". ונן צור, יועצו של בני גנץ אמר בראיון לערוץ הכנסת כי "פיצוץ המו"מ לא הפתיע, היה תחזית שדבר כזה יקרה. ישנה סבירות שלא תקום ממשלה".

ב'מעריב' דווח כי גורמים בליכוד, לצד גורמים בימינה וגם חוג המקורבים לו ביותר, לחצו עליו וטענו כי יש לשנות את הרכב הוועדה לבחירת שופטים. נתניהו לא היה קשוב לנשוא עד צהריי יום שני, כשחל המרד בימינה. ככל הנראה אז הוא הבין שקרה משהו ונתן הנחייה לצוות המו"מ להעלות את הנושא מחדש – כאשר כחול לבן לא היו מוכנים לכך, מה שהוביל לפיצוץ.

בתוך כך, גורמים בליכוד מאשימים את ראש הממשלה בנימין נתניהו בכך שיולי אדלשטיין לא יהיה יושב ראש הכנסת על פי ההסכם המסתמן מול כחול לבן. לטענת אותם גורמים בליכוד שצוטטו ב'כאן חדשות', הסיבה המרכזית לכך שאדלשטיין לא ימשיך בתפקיד יו"ר הכנסת היא כי נתניהו עצמו לא רוצה אותו בתפקיד, ולא בגלל התנגדות של כחול לבן. לטענתם, לו נתניהו היה רוצה אותו בתפקיד זה היה מתאפשר.

נוסף על כך, הגרומים מספרים כי בשלב זה עשויה להיות דחייה בהחלפת השר גלעד ארדן במשרד לביטחון הפנים. לדברי הגורמים, נבנחת כעת האפשרות שארדן, שצפוי להיות מוסב במירי רגב, יוחלף רק בתום ההתמודדות עם משבר הקורונה, וזאת כדי לאפשר רצף מקצועי בימי משבר הקורונה. טרם התקבלה החלטה סופית בעניין.

כזכור השיחות התפוצצו אמש עם הודעת בכחול לבן כי "לאחר הגעה להבנות בכל הנושאים, ביקשו בליכוד לדון מחדש באופן פעולתה של הוועדה לבחירת שופטים. בעקבות זאת הופסק המשא ומתן. לא נאפשר שום שינוי בתפקוד הוועדה לבחירות שופטים ופגיעה בדמוקרטיה". נכון לעכשיו הנתק בין המפלגות נמשך, אך ייתכן ולמרות החג הקרב, יקום ממשלה במהלך חול המועד.

גנץ, המכהן גם כיו"ר הכנסת, פנה היום אחר הצהריים במייל לחברי הכנסת ועובדיה ובו עדכן כי למרות שכבכל שנה משכן הכנסת יהיה סגור בתקופת חג הפסח, במידה וייווצר הצורך- מליאת הכנסת ועדותיה יופעלו. יו"ר הכנסת הדגיש בפנייתו כי, אנו נמצאים בסיטואציה ייחודית ולפיכך אני מוצא לנכון לעדכן אתכם, כי במידת צורך נדאג להפעיל את מליאת הכנסת וועדות הכנסת לצרכים חיוניים ודחופים ככל שיהיו".