ראש הממשלה בראיון חג: "תזכרו את הפסח הראשון, שבו המגפה פסחה על בתי ישראל. תעשו כל מה שצריך כדי שזה יקרה גם הפעם". עוד הוסיף: "אני מנהל שיחות על מודל היציאה, יש מדינות שעשו את זה ונכוו, ולכן אין מסגרת ברורה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין אומר כי בראיון חג ל'רדיו 103' כי "תזכרו את הפסח הראשון, שבו המגפה פסחה על בתי ישראל. תעשו כל מה שצריך כדי שזה יקרה גם הפעם, ותזכרו שהתגברנו אז על משטר פרעוני שבה לכלותנו, ומאז כל כך הרבה ניסו ולא הצליחו, וגם הפעם זה לא ניסיון מודע, זה נגיף, אבל גם עליו נתגבר".

כנשאל, ברוח החג, עם מי יחגוג את ליל הסדר, ענה שיחגוג "עם המשפחה הגרעינית" והוסיף כי "תמיד חסרים לי בני משפחתי שהלכו לעולמם, הוריי, אחי יוני ואביה של שרה". בפתח דבריו אמר נתניהו "מצבנו יחסית למדינות העולם טוב, אבל מצבן של אף אחת ממדינות העולם לא טוב באמת. מדובר במגפה של פעם ב-100 שנים".

לדבריו,"אני עובד כל הזמן, אפילו יותר קשה מהבית מאשר במשרד, משום שצריך כל הזמן להניע את הגלגל. אני לומד איך לנהל שיחות ועידה. אני מנהל שיחות בתחום מסוים כל הזמן, והוא מודל היציאה. התברר לי שיש מדינות שעשו את זה ונכוו, ולכן אין מסגרת ברורה, לא רעיונית ולא מעשית שאנחנו יכולים להצביע עליה – הנה זה נעשה. אנחנו בשטח בלתי נודע. נצטרך לעשות ניסוי וכך נתקדם".

בהמשך התייחס לנהלי הסגר שהחלו היום ואתמול ואמר: "מאתמול עצרנו את היציאה מהיישובים כדי לצמצם מגעים, וכדי לצמצם אפשרות של מעבר מעיר לעיר. זאת כדי לעשות את הדבר הטבעי, שאנחנו מנסים למנוע אותו – ריכוז המשפחות. זו הנחיה שתעמוד עד יום שישי, עד כמה שאני זוכר".

"הדבר השני הוא שבתוך הזמן הזה, מעבר ליציאה מעיר לעיר, יש הנחיה שנכנסת לתוקף ב-15:00 של מניעה לצאת מהבתים. כלומר עד 100 מטר, וזה עד מחר בבוקר", בהמשך נימק והסביר כי "זה נועד למנוע את מה שקרה בפורים – את התקבצות האנשים, אלו שלא היו איתך ובאים ומדביקים אותך", הוסיף.

על המחסור בביצים אמר ראש הממשלה כי, "נדהמתי מהביקוש הזה. רעייתי הסבירה לי שהרבה מהמאכלים נעשים עם ביצים. כנראה שיש ביקוש גדול. יש לנו כל מיני מכסות, נטפל בזה בזמן אחר, לא עכשיו. לא רק שלא תראה אותנו מגיעים למימונות השנה, לא תראה גם את ההתכנסות המשפחתית, היישובית, שהיא כל כך נפלאה. זה ייעצר, אנחנו חייבים לעשות זאת".