נתניהו עם מנכ"ל משרד האוצר, מנכ"ל משרד הבריאות ראש המל"ל. צילום: לע"מ.

משרד הבריאות ממליץ: המשך הסגר בחול המועד; משרד האוצר מתנגד

הסגר שאוסר מעבר בין יישובים אמור להסתיים מחר בבוקר ובמשרד הבריאות קוראים להארכת מגבלות התנועה בין הערים שהוטלו לפני ערב החג. במשרד האוצר הגיבו: "ראש המל"ל עדכן אותנו כי החזרה תהיה למצב המתוכנן". הסגר על בני ברק יוארך?

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • "בגיל 8 נתלשתי מהבית" מוישי חוזר ליום הבריחה

  תוכן מקודם

משרד הבריאות ימליץ לשרי הממשלה על המשך הארכת הסגר הכללי שהוכרז טרם חג הפסח, ויסתיים מחר (שישי) בבוקר, במסגרת המאבק בנגיף הקורונה. הסגר הכללי שהוטל על המדינה על פי החלטת הממשלה כולל איסור על כל אדם לצאת מהיישוב בו הוא מתגורר והוא יימשך רשמית עד מחר (שישי) בשעה 06:00, באם שרי הממשלה לא יחליטו עד אז להאריכו. נכון לעכשיו טרם הודיעו לשרים על דיון מתוכנן הלילה.

מנגד, במשרד האוצר פרסמו הודעה רשמית המתנגדת למהלך ומסרו הברה כי "המגבלות הנוספות שהוטלו לפני החג על מקומות העבודה יוסרו מחר בבוקר כמתוכנן; יוחזר המצב למגבלות שהיו קיימות ערב ליל הסדר. בנוגע לפרסומים על המשך הסגר הנוכחי- ראש המל"ל עדכן את מנכ"ל משרד האוצר כי בשלב זה החזרה מחר תהיה למצב שהיה לפני ליל הסדר, כמתוכנן".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמור לקיים הלילה דיון בשאלת הארכת ההכרזה על העיר בני ברק כ"אזור מוגבל" מעבר לששת הימים שנקבעו על ידי הממשלה שמסתיימים הלילה. ההחלטה אמורה להתקבל בועדת שרים בראשות ראש הממשלה שהוסמכה על ידי הממשלה להכריז על אזור כ״אזור מוגבל״, אך אם הדיון לא יתקיים הלילה, הסגר מבני ברק יוסר. אך על פי הסתמן, שוררת הסכמה בין השרים להאריך את בסגר על העיר החרדית.

כזכור, הסגר שהוטל ברחבי הארץ ואוסר מעבר מעיר לעיר נכנס לתוקף ביום שלישי בשעה 19:00, ואמור לפי שעה להסתיים מחר ב-06:00. אז – אם לא יחול שינוי – יחזרו לתוקפן ההגבלות הרגילות. פעילות התחבורה הציבורית, למעט מוניות, הופסקה לחלוטין בשלישי בערב – ותתחדש ביום ראשון בבוקר. אם יוארך הסגר, חלוקת ירושלים תימשך ולא ניתן יהיה לעבור בין אזור אחד לאחר במהלך הסגר.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן-טוב, אמר הערב בראיון ל'חדשות 12' כי אחרי חג הפסח המשק צפוי לחזור לפעילות באופן הדרגתי, כאשר הערים בהן התחלואה נמוכה, יהיו הראשונות לחזור לשגרה: "השילוב בין המדיניות וההתנהגות, הוא זה שמביא לתוצאה החיובית. לאחר חג הפסח, אנו רוצים לשחרר את הפעילות הכלכלית באופן מדורג. אילו היינו מקשיבים לקולות אחרים- היינו במצב אחר".

בראיון ל'כאן חדשות' אמר בר סימן-טוב כי "אני לא יודע מה תהיה ההחלטה לגבי הסגר, אך אני מזכיר לציבור שעדיין מותר לצאת רק 100 מטרים מחוץ לבית, ואנחנו לא חוזרים לשגרה רגילה". בריאיון לחדשות 13 הוסיף כי "אם לא היינו מממשים את הנחיות משרד הבריאות, מספר החולים המונשמים היה לפחות אלף". בר סימן טוב הודה לציבור הישראלי והוסיף כי "רק הודות לזה אנחנו במצב שלנו היום".

2 תגובות

לא הבנתי למה לא סוגרים את כל בני ה60+ בבתים שלהם הסכנה היא ממשית, וכל שאר האנשים יוכלו לחזור לתפקוד עבודה כרגיל חיים כמובן תוך זהירות מסוימת כמו שנקטו בהתחלה , להתשעל למרפק ולהשתדל לא להתקהל וכו'. ובמקרה של הידבקות להתמודד איתם כמו שמתמודדים עם שפעת. הגיע הזמן לייצב את המשק ולהפסיק את כל השיגעון הזה !

הציבור מתבקש להמשיך עם סגר עצמי בשכונות החרדיות
שלא יעיזו זרים להיכנס ולהסתובב אצלנו
לעולם ועד

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell