בני ברק נחשבת מוקד התפרצות של נגיף הקורונה, אך עד היום לא נעשו בה מספיק בדיקות - כך שתמונת המצב האמיתית מבחינת כמות החולים אינה ברורה. יועץ רה"מ פרופ' אמנון שעשוע שוחח עם בית מרן שר התורה בבקשה שיעודד את התושבים להיבדק

החל ממחר (שישי) יבוצעו 1,500 בדיקות קורונה אקראיות לתושבי בני ברק, עליהן החליטה משרד הבריאות יחד עם הועדת מייעצת לראש הממשלה בראשות פרופסור אמנון שעשוע (מנכ"ל חברת "מובילאיי" וסגן נשיא חברת "אינטל", שמשמש שעשוע כיועץ לראש הממשלה נתניהו לפתרון משבר הקורונה) – כך דווח ב'חדשות 12'. הבדיקות יתבצעו במשותף על ידי בית החולים הדסה ומכון ויצמן.

שעשוע שוחח בערב החג עם בני ביתו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים נייבסקי בבקשה שייתן את ברכתו ליוזמה ויעודד את התושבים לשתף פעולה. הערב קיבלה בית החולים הדסה פניה ממכון ויצמן להשתתף בדגימות ובביצוע בדיקות PCR כאשר במכון ויצמן יבוצעו במקביל בדיקות ריצוף על אותן דגימות.

על פי הדיווח של יאיר שרקי אנשי ויצמן יוודאו שגם בקרב ריכוז גבוה של חולים נשמרת רמת הדיוק הגבוהה של בדיקת הריצוף. אם משרד הבריאות יאשר את הבדיקה, ניתן יהיה לבצע כ-15,000 בדיקות ריצוף ליממה מכון בויצמן. מכשירים כאלה קיימים כבר היום בהדסה ואיכילוב ובאוניברסיטאות נוספות ובכך תושג פריצת דרך בביצוע בדיקות קורונה רחבות הקף בארץ.

מהדסה נמסר כי אכן בוצעה פניה והדסה נערכת לביצוע הסיקור בסיוע אגודת הסטודנטים לרפואה. הדסה מתכננת להצטרף למכון ויצמן בבדיקות הריצוף ובמקביל להציע לנבדקים החיוביים לתרום פלאסמה עם רמת נוגדנים גבוהה לטיפול בחולים קשים בארץ.