ועדת השרים להגדרת "אזור מוגבל" החליטה כי יתאפשר לצאת מבני ברק לעבודה, טיפול רפואי חיוני, הלוויה של בן משפחה ממדרגה ראשונה או צורך חיוני אחר. החלטה לגבי השכונות בירושלים תתקבל היום. ביתר רחבי הארץ: חזרה ל"שגרת קורונה"

בתום בישיבת הממשלה הטלפונית המיוחדת שנמשכה שעתיים, הוחלט להיענות לבקשתו של ראש העירייה, אברהם רובינשטיין שהשתתף בה לבקשת ראש הממשלה, בנימין נתניהו – כך נמסר בהודעה מטעם עיריית בני ברק. על פי העירייה, "בישיבה הוחלט לאמץ את בקשת עיריית בני ברק ולהורות על הקלה במסגרת תתאפשר יציאת תושבים מהעיר למקומות עבודה, ללא צורך באישורי מעבר".

ממשרד הבריאות והממשלה נמסר כי "לגבי העיר בני ברק סוכם כי יתאפשר לתושבים לצאת מן העיר לשם יציאה לעבודה לפי מתכונת עבודת המשק, טיפול רפואי חיוני, הלוויה של בן משפחה מדרגה ראשונה, העברת קטין בין הורים גרושים או צורך חיוני אחר באישור מראש. הוראות אלו תקפות למשך 5 ימים נוספים". במשרד ציינו כי "החלטה בנושא לגבי העיר ירושלים תתקבל באופן ממוקד בהמשך". על הודעת הממשלה ככל הנראה כבר היום (שישי).

בתום דיון ועדת השרים להגדרת "אזור מוגבל" בראשות ראש הממשלה נמסר עוד כי החל מהיום בשעה 06:00, תקנות שעת חירום ישובו למתכונת שהתקיימה עד ליום שלישי. "משרד הבריאות קורא לציבור להמשיך להיות שותף למאמץ הלאומי, לשמור בקפידה על כל ההנחיות הרשמיות ולא להיות שאנן במהלך המשך ימי החג", נמסר.

עיקרי ההנחיות ליציאה הכרחית מהבית: יציאה לעבודה במקום עבודה חיוני ועד 15 אחוז ממצבת העובדים במקום עבודה לא חיוני, הצטיידות במזון, תרופות, שירותים ומוצרים חיוניים בלבד, סיוע לאדם הנדרש במצב רפואי או סיעודי, העברת קטין בין הורים גרושים.

מעבר לכך: יש להימנע מלצאת מהבית לטווח של יותר מ-100 מטרים, יש לשים כיסוי לאף ולפה במרחב הציבורי, יש להימנע מכל התקהלות שהיא, להקפיד על שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם ועל כללי ההיגיינה. תחבורה ציבורית תשוב לעבוד בהיקף מצומצם של עד 25% החל מיום א', 12.4, בשעות הבוקר.

שר הבריאות יעקב ליצמן מסר כי "סכנת הקורונה עדיין לא חלפה. כולנו רואים מה קורה במדינות אחרות בעולם. אנו עוקבים כל העת אחר התפשטות המחלה בישראל. שחרור המשק באופן הדרגתי יתאפשר רק אם נקפיד כולנו על הכללים, על אף הקושי".

החלטה ועדת השרים