כוחות המשטרה הפועלים בעיר בית שמש לאכיפת צו בריאות העם, איתרו לפני זמן קצר בית כנסת בשכונת רמת בית שמש, ובו כ-30 מתפללים בניגוד להנחיות צו בריאות העם. נמשכת פעילות מוגברת של המשטרה לפיקוח ואכיפת התקנות לשעת חירום

כוחות המשטרה הפועלים בעיר בית שמש לאכיפת צו בריאות העם, איתרו לפני זמן קצר בית כנסת בשכונת רמת בית שמש, ובו כ-30 מתפללים בניגוד להנחיות צו בריאות העם – כך נמסר מדוברות המשטרה. עוד נמסר כי בשעה זו, רושמים השוטרים קנסות לנוכחים. "הפעילות נמשכת ברחבי העיר, על מנת לוודא שכלל האזרחים נשמעים ומקיימים את ההנחיות, על מנת לשמור על בריאותם ושלומם".

במשטרה אומרים הבוקר כי "נוכח מצב החירום הלאומי הנוכחי ובכדי לשמור על בריאות הציבור ולמנוע הדבקה המונית, משטרת ישראל ממשיכה למקד את הפעילות המשטרתית באכיפת התקנות לשעת חירום וצו בריאות העם. בימים הקרובים פעילות המשטרה לאכיפה ופיקוח תימשך בכל רחבי הארץ, מהיבשה מהאוויר ומהים, זאת בכדי לוודא כי התקנות המעודכנות הכוללות הגבלות תנועה, התקהלות, תפילה הפעלת בתי עסק וכיו״ב (בדומה למצב שהיה תקף בימים שקדמו לחג הפסח) מיושמות בפועל".

עוד הדגישו כי "המשטרה לא תאפשר לאף אדם ניצול של ימי החג לשיבוש המאבק הלאומי בהתפשטות בנגיף, ולכן חריגה מהתקנות תיאכף ותטופל בהתאם. נזכיר כי חל איסור מוחלט לצאת לטיולים, לנופשים או לבילויים כלשהם מחוץ למרחב הביתי. נדגיש כי ימי החג אינם מקנים חסינות מפני הידבקות בנגיף הקורונה לאף אדם. לכן יש להישמע לכל הוראות והנחיות משרד הבריאות ולקיימן במלואן".

המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. לצד ביצוע כלל המשימות המוטלות לפתחה של המשטרה בהקשר של הביטחון השוטף, אכיפת החוק ושמירת הסדר הציבורי, משטרת ישראל תמשיך לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה לבלימת התפשטות הנגיף ככל שיידרש במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו.

צילומים: דוברות המשטרה