עד 2000 ש"ח למפשחה: הביטוח הלאומי הודיע כי הוא יפקיד את המענק בסך כולל של 1.4 מיליארד ש"ח עבור הילדים ביום ראשון הקרוב וישולם לחשבון הבנק שאליו משולמת קצבת הילדים. עוד נמסר: "מועדי התשלום למענקים האחרים יפורסמו בהמשך"

הביטוח הלאומי מודיע כי הוא יפקיד את המענק בסך כולל של 1.4 מיליארד ש"ח עבור הילדים ביום ראשון הקרוב (12.4). המענק בסך 500 ש"ח ישולם עבור כל ילד שטרם מלאו לו 18 (שזכאי לקצבת ילדים בחודש אפריל). המענק ישולם לכל היותר עבור 4 ילדים למשפחה: ילד אחד – 500 ₪, שני ילדים – 1,000 ₪, שלושה ילדים – 1,500 ₪, ארבעה ילדים ומעלה – 2,000 ₪.

בביטוח הלאומי מוספים כי המענק ישולם לחשבון הבנק שאליו משולמת קצבת הילדים. "באתר השירות האישי עדיין רשום שהמענק ישולם ב-13.4, אבל הצלחנו להקדים את התשלום ליום ראשון ה-12.4", אמרו עוד בביטוח הלאומי. עוד נמסר כי מי שיש לו חוב – המענק ישולם לו במלואו, ללא הפחתת החוב.

ילדים שיוולדו עד ה-15.4 (כולל), זכאים לקצבת ילדים עבור חודש אפריל ולכן זכאים למענק. המענק עבורם ישולם בהמשך, לאחר קליטתם במערכת. כמו כן, ילדים שימלאו להם 18 בחודש אפריל זכאים למענק.

לסיום נמסר כי "אנו נערכים לתשלום המענקים גם לאזרחים ותיקים ומקבלי קצבאות נכות, הבטחת הכנסה ומזונות. מועדי התשלום למענקים אלה יפורסמו בהמשך".