Olivier Fitoussi/Flash90

ליצמן: "להגביל את התנועה בריכוזים החרדיים בלבד מוטעות ומכפישה"

הקריטריונים של משרד הבריאות לקביעת איזור מוגבל: מספר האנשים שאובחנו כחולי קורונה עולה על 50, שיעור התחלואה בקורונה ל-100,000 איש גבוה מהממוצע הארצי, שיעור העלייה בתחלואה בשלושת הימים האחרונים גבוה מהממוצע הארצי

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע במהלך דיוני הממשלה לראש הממשלה ולשרי הממשלה כי יש להפסיק מידיית כל שיח מגזרי, על פי מפתח אוכלוסיה, בדיונים ובהחלטות להטלת הגבלות תנועה – כך נמסר הבוקר בהודעה רשמית מלשכתו.

לדברי ליצמן, "יש לקבוע קריטריונים ברורים ושווים לכלל הערים, האזורים והשכונות בישראל ללא הקשר או זיקה לאופי האוכלוסיה. ההגדרות לפיהן יש להגביל את התנועה בריכוזים החרדיים בלבד מוטעות ומכפישות ציבור שלם שנשמע להוראות החוק והרבנים".

הקריטריונים לפיהם משרד הבריאות קובע איזור מוגבל הם: 1. מספר האנשים שאובחנו כחולי קורונה עולה על 50 או על מספר אחר שייקבע באופן דינמי לפי התפתחות התחלואה; 2. שיעור התחלואה בקורונה ל-100,000 איש גבוה מהממוצע הארצי; 3. שיעור העלייה בתחלואה בשלושת הימים האחרונים גבוה מהממוצע הארצי.

"יודגש", מוסיפים בלשכת שר הבריאות, כי "עפ”י קריטריונים אלו ככל שאחוז התחלואה תרד בכל עיר, בשיתוף הרשות העירונית, באמצעות החלמה ו/או הסדרת המאומתים למלוניות, כך יוסרו בהמשך הגבלות התנועה באזור המדובר".

כזכור, ועדת השרים להגדרת ״אזור מוגבל״ קבעה הלילה בישיבה טלפונית את הרובעים המפורטים להלן בעיר ירושלים כאזור מוגבל. ההחלטה תיכנס לתוקפה היום (ראשון) בשעה 12:00 בצהריים עד ליום כ"א בניסן התש"ף 15 באפריל 2020. (יצוין שבעיריית ירושלים מכינים בשעה זו רשימה מסודרת יותר של השכונות שיוכנסו תחת ההגדרה ולכשתתקבל נפרסמה בלי נדר).

פירוט הרובעים שנקבעו כ"אזור מוגבל":

רובע 1: כולל את שכונת נווה יעקב, אך לא כולל את עוטף ירושלם כפר עקב, אזור התעשיה עטרות, בית חנינא,פסגת זאב ועוטף ירושלים שכונת השלום.

רובע 2: כולל את רמות, רמת שלמה ורוממה, אך לא כולל את אזור תעשייה הר החוצבים, פארק מטרופוליני עמק הארזים ופארק מטרופוליני עמק מוצא.

רובע 3: כולל את שכונת הר נוף, אך לא כולל את אזור תעשיה גבעת שאול, בית הכרם, מינהל מוסדי הר הרצל, יובלים, גנים, רמת דניה ובית החולים הדסה עין כרם.

רובע 5: כולל את מאה שערים, שכונת הבוכרים ומקור ברוך, אך לא כולל את מינהל מוסדי קריית הלאום ובית דוד..

מהממשלה נמסר כי על כל אחד מהאזורים כאמור, יחולו ההגבלות המפורטות בתקנה 3 לתקנות שעת חירום (אזור מוגבל) ותתאפשר יציאה מאזור הרובע לעבודה, טיפול רפואי חיוני, הלוויה של בן משפחה מדרגה ראשונה, העברת קטין בין הורים גרושים, הליך משפטי וכל צורך חיוני אחר באישור מראש של רח"ל.

המפה ומסמכים שפרסמה הממשלה:

7 תגובות

חבל שהאנטישמיות ניכנסת בתחפושת של קורונה מצאתם היזדמנות ללהתנכל לציבור החרדי זה שקוף מדי חוצפה

תסלח לי הרב ליצמן
אתה משחק אותה?!
אתה שר הבריאות
לא מחלק התה במשרדו של ביבי,
אז מה המשחק שאתה אומר שזה לא בסדר
כאשר באותו זמן מקבלים החלטות נפשעות כאלו….
אולי בתור סגן שר פעלה יותר טוב?
תעזבו את הממשלה
אתה וכל החברים
בזמן שפעם ראשונה בהסטוריה
סוגרים אותנו בגטאות
רק חסר כלבי שמירה אימתנים
וטלאי אדום….

רק אהבת חינם תנצח את הכלל

לא סופרים נכון.
כי בתל אביב משפחה זה כ 2 נפש
ובבני ברק כל משפחה זה לפחות 6 נפש
וצריך לספור בכפולות

יש הרבה דברים מוזרים ! 1. מי הדביק את החרדים בנגיף ? 2. מי הסית בתקשורת נגדם ? 3. מול איזה מגזר יש אינטרס לדילול אוכלוסיה… ? 4. נראה שיש גזירה על החרדים לדבר השם כי הם בגלות מתוך גלות (יראי חטא ימאסו בסוף סוטה…) אבל החרדים הם היחידים שבצעקתם לשמיים, יקרבו במהירות את הגאולה !!!

נכון מאד!!!
מצאו זמן להתנכל

פתאום לא איכפת לאף אחד מונשמרתם
רק עוצר על החרדים יעזור לעצור את המגפה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell