Olivier Fitoussi/Flash90

התוכנית של בנט: לפתוח כ-100% מהעסקים, למעט עובדים בקבוצות סיכון

שר הביטחון יציג מחר בדיון בקבינט הקורונה את תפישתו לפיה יש לפתוח באופן מיידי ומשמעותי את הכלכלה, המסחר וגם את חלק ממערכת החינוך כבר ביום ראשון הקרוב. לטענת בנט, הנזק הכלכלי והרפואי מהמשך סגר, גדול מהסיכון הרפואי הישיר של הקורונה

שר הביטחון, נפתלי בנט, יציג מחר בישיבה המקדימה של קבינט הקורונה את תפישתו לעבור מ"פטיש לפינצטה", כהגדרתו, ולפיה יש לפתוח באופן מיידי ומשמעותי את הכלכלה, המסחר וגם את מערכת החינוך (גנים עד כיתה ג') כבר ביום ראשון הקרוב – כך נודע ל'חדשות JDN'. בנט ידחוף לפתוח כמעט את 100% מהעסקים בישראל, בהם ייצור, מסחר ושירותים, למעט פנאי, בידור וריכוזים גדולים, ולמעט עובדים מעל גיל 65 או עובדים עם מחלות רקע.

זאת, לצד שורת פעולות: חיזוק צעדים של ריחוק חברתי (מסיכות, 2 מטר, חובת מדידת חום בכניסה לעבודה, נהלי חיטוי וכו׳). שמירה הדוקה על בני 65 ומעלה בשלב זה (ויחס מיוחד לבני 50-65). שמירה הדוקה במיוחד על בתי אבות וריכוזי קשישים. הגדלה מואצת של היקף בדיקות ה-PCR והבדיקות הסירולוגיות. שיפור דרמטי במהירות נטילת דגימות ופיענוחן (תוך 12 שעות ולא שבוע). סגרים ממוקדים (בניין מסוים, שכונה מסוימת וכד׳) במקום סגר ברמה לאומית.

לטענת בנט, הנזק הכלכלי והרפואי והפגיעה בעוצמה הלאומית של ישראל מהמשך סגר, גדול לאין ערוך מהסיכון הרפואי הישיר של הקורונה אשר ניתן לניהול. המשך הסגר ברמה דומה (או מעט מופחתת) יהווה פגיעה אנושה במדינת ישראל ובאזרחיה.

"מאות אלפי עצמאים רואים את עסקיהם נהרסים, מיליון מובטלים מצויים באובדן הכנסות מוחלט. הסגר שהיה נכון בערפל של תחילת המגיפה אינו נכון כעת", אומר שר הביטחון בשיחות סגורות. בהיעדר מערך בדיקות מקיף, המודל של בנט מתבסס על קצב התוספת היומית של חולים קשים וחולים בהנשמה.

11 תגובות

כשבנט צודק צריך לשמוע לו !

צודק ב100 אחוז. צריך להמשיך לחיות עם זהירות. כל המתים שמתו עד עכשיו מבוגרים מאוד או חולים מאוד . אם יחיו עם הקורונה ימותו ברעב

החייייים שלנו ושל כל עם ישראל חשובים יותר…… לא לוקחים סיכון אפילו קטן מדובר בנפשות….

איך לטענת בנט יעבדו עצמאים ושכירים אם המעונות ובתי ספר סגורים. ואם הוא יפתח גם אותם מדובר באיספות גדולות מחוללות מחלות. מי שיצא נפסד זה הורים לילדים קטנים משיטה זו

אחלה בנט שבעולם

צודק, אם הכלכלה קורסת הרפואה קורסת בעקבותיה, אנשים לא מבינים שאם אין כסף אז אין איך לממן מחקרים , חיסונים, מדינה מוחלשת לא יכולה לעזור לאזרחים, לכו תראו מה קורה למדינות מוחלשות בעידן הקורונה, חייבים למצוא את האיזון, לא ייתכן שידאגו רק לרפואה ולא לכלכלה.

אולי צודק אולי לא. אבל שוב דוחף את האף הגדול עם הכיפה הקטנה והמוחבאת…. תן כבוד זה ענין בריאותי מה לשר ביטחון לקפוץ כמו הדיוט…. נו כמו כל הזמן בסערת הקורונה

מלא תכניות כרימון
אף אחד לא מקשיב לו
והוא לא מחליט כלום
בשביל מה הוא עובד כל כך קשה???

לא מבין ע"מ אתם בכלל דנים, ברור שהשקפתנו היא שאפי' בשביל יהודי אחד בכל גיל שהוא ובכל מצב בריאותי שלא יהיה אנחנו מחללים את השבת ואת כל התורה אפי' על הספק כל שכן שנשב בבית לעולם ועד אם זה מה שיצטרכו בשביל ספק/ודאי נפשות, לא מעניין לא חוסן לאומי ולא הדומה לזה.

בנט כהרגלו נותן פייט לכולם,
שיהיה לו בעז"היי בהצלחה

אם ילדים יוצאים וחוזרים אז ההורים יכולים להדבק ולהדביק נוספים…איך בדיוק אפשר לשמור מהדבקה???
כל עוד אין בדיקות כלליות או חיסון אי אפשר לחזור לשגרה נקודה,
ורק לה׳ פתרונים ורפואה שלימה…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן