ההנחיות: היציאה מן העיר והכניסה אליה מותרות רק לצורך חיוני בהליכה רגלית או באמצעות רכב פרטי בלבד, הכבישים פתוחים כמו בכל חלקי הארץ. הגבלות היציאה מן הבית נשארו במלואן, התקהלויות ומניינים אסורים בכל תוקף • כל הפרטים

בהמשך להחלטת ועדת השרים להקל במגבלות החלות על תושבי בני ברק ולקבוע שההגבלות יחולו על האזור אך ורק בקשר לכניסה או יציאה ממנו באמצעות תחבורה ציבורית, למעט מוניות, וכן כי אזור התעשייה שנמצא צפונית לדרך אם המושבות יוחרג מהכרזה כ"אזור מוגבל", עיריית בני ברק מפרסמת הנחיות מועדכנות לתושבים:

1. היציאה מן העיר והכניסה אליה מותרות רק לצורך חיוני בהליכה רגלית או באמצעות רכב פרטי בלבד. מהיום, הכבישים פתוחים כמו בכל חלקי הארץ.

2. יחד עם זאת חובה לציין: הגבלות היציאה מן הבית נשארו במלואן! אין יציאה מהבית שלא לצורך!

יציאה למרחק של 100 מטרים מהבית שלא למטרות כקניית מזון / תרופות, תגרור קנסות כבדים ובהתאם לכך, פשוט וברור כי יציאה מהעיר שלא לצורך אסורה בהחלט ותיאכף על ידי המשטרה.

3. התקהלויות ומניינים אסורים בכל תוקף האיסור כפי הוראתם הברורה של כל גדולי ישראל שליט"א ללא יוצא מן הכלל. מתקיימת אכיפה תקיפה בנושא ללא כל פשרות. השתתפות במניין שכזה הינה סכנת נפשות ותגרור ענישה ואכיפה.

4. כל יציאה מהבית למטרות שהותרו, מחייבת חבישת מסכה ושימוש בכפפות חד פעמיות.

6. חשוב! חובה לשמור מכל משמר על הוראות הבטיחות במרכולים וברשתות השיווק. עומסים מיותרים הינם סכנת חיים!

עוד נמסר כי "עיריית בני ברק מברכת על החלטת משרדי הבריאות והפנים לצמצם את הסגר על העיר להגבלה על כניסה ויציאה של תחבורה ציבורית בלבד. ראש העיריה, אברהם רובינשטיין מודה לממשלה על כך ומבטיח שבסיוע ראש מטה החירום, אלוף (במיל) רוני נומה, יעשה הכל כדי לפנות את מרב החולים מהעיר, תוך פיקוח צמוד על הנותרים". עוד אמר רובינשטיין כי "תושבי בני ברק הוכיחו משמעת ופעלו בימים האחרונים בהתאם לכל ההנחיות לטובת בריאותם ובריאות הסביבה ויש לשבחם על כך".

כזכור, ועדת השרים עפ"י תקנות שעת חירום (אזור מוגבל) החליטה היום, על פי הצעת משרד הבריאות, כי העיר בני ברק, למעט אזור התעשייה שנמצא צפונית לדרך אם המושבות, יוכרז כאזור מוגבל עד לתאריך ה-20 באפריל 2020. הוועדה החליטה להקל במגבלות החלות על תושבי האזור ולקבוע שההגבלות יחולו על האזור אך ורק בקשר לכניסה או יציאה ממנו באמצעות תחבורה ציבורית, למעט מוניות.

בהודעה משותפת למשרד ראש הממשלה, משרד הבריאות ומשרד הפנים נמסר כי הוועדה רשמה את הודעתה של עיריית בני ברק שלפיה תדאג העירייה לפינויים של 700 חולים משטחה של העיר למלונות המיועדים לבידוד חולי קורונה, וכי יהיה איש קשר לגבי כל בניין בעיר אשר יסייע בתיאום עזרה וסיוע לחולים ולמבודדים המתגוררים באותו בניין.