בהערכות מצב אתמול בערים ביתר עילית ומודיעין עילית בראשות האלוף נדב פדן השתתפו ראשי הרשויות ראש מטה החירום בביתר אלוף (מיל') יוסי בכר. האלוף פדן בביתר: "יש פה עיר שגם מנוהלת וגם ממושמעת, וגם מתנהלת עם אחריות ציבורית רצינית"

כחלק מפעולות צה״ל לסיוע במרחב האזרחי נגד התפשטות נגיף הקורונה, נערכו אתמול (חמישי) הערכות מצב בערים ביתר עילית ומודיעין עילית, בראשות מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן ובהשתתפות ראשי הרשויות, ראש מטה החירום בעיר ביתר עילית, אלוף (מיל') יוסי בכר וגורמים נוספים.

מדובר צה"ל נמסר כי מתחילת החודש ובחג הפסח, פועל פיקוד המרכז בשיתוף עם פיקוד העורף והרשויות המקומיות במשימת הסיוע למודיעין עילית וביתר עלית. מפקד פיקוד המרכז הדגיש את החשיבות בשמירה על שיתוף הפעולה המתמשך בין הגופים כדי להביא לתמיכה והתמודדות מיטבית במרחב.

חיילי צה"ל תומכים את הפעלת החמ״לים המבצעיים בערים, מבצעים הסברה יעודית עבור האוכלוסייה, תומכים את פעולות האכיפה והסדר במרחב ומוסיפים בחלוקה רחבה של מעל ל-5500 מארזי מזון יבש וכ-7000 מנות חמות לתושבים.

האלוף פדן אמר בתום הסיור בביתר עילית כי "יש פה עיר שגם מנוהלת וגם ממושמעת, וגם מתנהלת עם אחריות ציבורית רצינית מאוד, העניינים פה בשליטה, אנחנו מקווים בסיוע לנהל את זה נכון ולהחזיר חזרה את העיר הזאת לחיים של פריחה וצמיחה כשהוירוס הזה מאחורינו או שאנחנו נתמודד איתו".

צילומים: דובר צה"ל