משרד הבריאות: לאור נתונים ראשוניים מעודדים בערים בני ברק וירושלים והתחייבותם של ראשי הערים להוציא לפחות מחצית מהחולים הנותרים בעיר לבתי מלון עד סוף השבוע - הוחלט לקיים מתווה מקל עעל מנת להקל את הסגר שיסתיים הלילה

משרד הבריאות הודיע הערב (ראשון) כי הוחלט לקיים מתווה מקל על הערים בני ברק וירושלים על מנת להקל את הסגר שיסתיים הלילה בחצות, זאת לאור נתונים ראשוניים מעודדים בשתי הערים עם סימנים ואינדקציות חיוביים, וכן התחייבותם של ראשי הערים משה ליאון ואברהם רובינשטיין להוציא את החולים מהעיר לבתי מלון.

על פי ההודעה, ראשי הערים התחייבו להוציא לפחות מחצית מהחולים הנותרים בעיר עד סוף השבוע. עוד נמסר כי ההחלטה התקבלה לאחר שיחה של שר הבריאות יעקב ליצמן, שר הפנים אריה דרעי ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב. דובר משרד הבריאות עדכן כי דיון מיוחד בנושא יתקיים מחר בשעה 10:00.

מעיריית בני ברק נמסר מוקדם יותר כי "אנו נמצאים בשיאו של מבצע רחב היקף לסידור אירוח והבראה במלוניות ובתי ההארחה הייחודיים שהוסדרו ע"י משרד הבריאות ופיקוד העורף, עבור חולי הקורונה תושבי בני ברק. העירייה מברכת על ההיענות הגוברת מצד חולי קורונה שנענים לסידורי האירוח וההבראה על ידינו".

"עד כה מאות חולים מקרב תושבי העיר כבר נענו לבקשה והאחריות הציבורית הינה מדהימה וזוכה להערכה מיוחדת של משרד הבריאות. בעקבות ההיענות הגבוהה בבני ברק, הודיעו היום בפיקוד העורף כי אזלו החדרים במלונות הייעודיים, ובימים הקרובים, יחד עם משרד הבריאות, יוסדרו 2 מקומות אירוח נוספים ברמת אירוח גבוהה ובכשרות גלאט מהדרין, לטובת משפחות החולים ולשלום העיר ותושביה", לשון הודעת העירייה.