ראש העיר החליט יחד עם הנהלת אגף החינוך וצוות חמ"ל החירום העירוני, כי לעת עתה לא יחודשו הלימודים במערכת החינוך העירונית. בראשית השבוע הבא תקיים העירייה דיון מעמיק נוסף עם כלל הגורמים הרלוונטיים על מתווה עתידי אפשרי לחזרה ללימודים

בתום דיון ארוך בנושא, החליט ראש העיר בני ברק אברהם רובינשטיין יחד עם הנהלת אגף החינוך וצוות חמ"ל החירום העירוני, כי מתוך אחריות לשלום תושבי העיר ובדאגה מסכנת תחלואה מחודשת חלילה, לעת עתה לא יחודשו הלימודים במערכת החינוך העירונית. בראשית השבוע הבא תקיים העירייה דיון מעמיק נוסף עם כלל הגורמים הרלוונטיים על מתווה עתידי אפשרי לחזרה ללימודים.

כזכור, גורם במשרד הבריאות אמר היום כי ניתן לשוב ללימודים בבתי הספר בימים הקרובים, אך עדיף לחכות עם פתיחת גני הילדים עד לפעימה הבאה. לדברי הגורם, "זה בסדר לפתוח את בתי הספר בנקודה שבה אנחנו נמצאים. אנחנו בהישגים יפים". הוא הסביר כי "אפשר להתחיל עם בתי הספר ולחכות עם הגנים לפעימה הבאה, ההמלצה שלנו היא לא לפתוח את הגנים ביום ראשון".

הבכיר אמר כי "בגנים ההמלצה שלנו שיחזרו 15 ילדים, שיפוצלו לקבוצות של 7-8 ילדים כל אחת, וישמרו על מרחק אחת מהשנייה. ככל שהילדים יותר קטנים – רמת ההדבקה עשויה להיות גבוהה יותר. לגבי מעונות היום אנחנו ממליצים על קבוצות של עד 8 ילדים עם הפרדה מרבית ביניהם". לדבריו, "היינו מעדיפים שהילדים היו חוזרים לגנים בקבוצות קטנות אף יותר. כך פועלים ברוב העולם".

במשרד הבריאות אומרים כי "מה שאנחנו יודעים זה שילדים נדבים ומדביקים, למעלה מאלף ילדים עד גיל 9 ואלפים בין גילאי 9 ו-19 נדבקו. ילדים כנראה נדבקים פחות ומדביקים דומה או פחות, ויהיה על דוח מסודר שימסר בקרוב. יחד עם זאת, כבר יש במדינות אחרות דוחות שמעידים על כך שילדים מדביקים, גם אם הם חווים את המחלה באופן קל".

"יש איזושהי תסמונת פוסט קרונה אצל ילדים שמביאה אותם למצב קשה, היו לנו שניים שלושה ילדים כאלה בארץ, אך צריך לזכור שקורונה זה משהו עלום יותר ממה שאנחנו יכולים לחשוב" הוסיף הגורם והבהיר כי "חשבנו שחזרה לשגרה, בצורה של עבודה בקבוצות קבועות, כלומר קבוצות שנשארות כל הזמן יחד בהרכב קבוע, תוך שמירה על מרחקים נכונים ויתר ההגבלות".

גורמים במשרד החינוך ובשלטון המקומי מתחו ביקורת על משרד הבריאות אשר חזר בו ממתווה החזרת ילדי גני הילדים לאחר שאישר אותו. "משרד הבריאות השלה בכך את ההורים שציפו לחזרה לגנים, מורים ומנהלים נערכו והרשויות המקומיות חיטו וניקו. מערכת שלמה נערכה באינטנסיביות בהתאם להנחיות, ומשרד הבריאות ללא הודעה או הבהרות משנה לפתע את עמדתו", אמרו.

במשרד החינוך אומרים שלא דובר איתם בשיחות רשמיות על האפשרות שלא לפתוח את הגנים ביום ראשון. לטענתם, בשיחות הרשמיות דובר רק על ייעול הנושא ההגייני. במשרד הוסיפו כי הם מצרים על כך שיוצאות הודעות שמבלבלות את ההורים והמורים במקום להמתין להחלטה.

ישפיע על הלימודים? המחקר שנערך בבני ברק – ילדים נדבקים ומדביקים פחות