המכון למחקר ביולוגי: "השלמנו פיתוח פורץ דרך, בקנה מידה עולמי, של נוגדן המנטרל את וירוס הקורונה". לדבריהם: "הנוגדן הוכח כמנטרל את וירוס הקורונה ונבדק ספציפית על הוירוס האלים". עוד הובהר: "בעל פוטנציאל לפיתוח תרופה, לא מדובר בחיסון"

אחרי הפרסום אמש על ידי לשכת שר הביטחון, המכון למחקר ביולוגי של מדינת ישראל בנס ציונה פרסם הודעה על ידי דוברות משרד הביטחון בו הובהר והוסבר כי "ביומיים האחרונים השלים המכון למחקר ביולוגי פיתוח פורץ דרך, בקנה מידה עולמי, של נוגדן המנטרל את וירוס הקורונה (SARS-COV-2)".

המכון מסביר כי פריצת הדרך המדעית הינה בשלושה פרמטרים עיקריים: 1. מדובר בנוגדן חד- שבטי (מונוקלונלי), חדש ומזוקק, עם שיעור נמוך במיוחד של חלבונים אחרים, שעלולים לסכן את החולה המטופל. 2. הנוגדן הוכח כמנטרל את וירוס הקורונה. 3. הנוגדן נבדק ספציפית על וירוס הקורונה האלים.

"ככל הידוע, ועל פי פרסום מדעי מקיף מהעולם", אומרים אנשי המכון, "המכון למחקר ביולוגי, הינו הראשון בעולם שהשיג פריצת דרך בשלושת הפרמטרים הללו במשותף. פעילותו האפקטיבית של הנוגדן, שפותח במכון הביולוגי, הוכחה ישירות על הנגיף האלים, תוך שימוש בניסיון רב השנים וביכולותיו הייחודיות של המכון ומדעניו".

בימים אלה פועל המכון הביולוגי לרשום פטנט על הפיתוח הייחודי, שלאחריו ייחל במגעים עם יצרניות תרופות בינלאומיות.

"יודגש", נמסר עוד בכדי להבהיר, "כי הישג מדעי זה הינו בעל פוטנציאל לפיתוח תרופה לחולי קורונה וכי לא מדובר בחיסון לכלל האוכלוסייה. עוד יצוין כי מדובר באבן דרך חשובה, שלאחריה תחל סדרת ניסויים מורכבת ותהליך אישור רגולטורי. להערכת מדעני המכון, פריצת הדרך הטכנולוגית עשויה לקצר את התהליך, שיימשך מספר חודשים".

שר הביטחון בביקורו אתמול במכון הביולוגי ביחד עם מנהל המכון, פרופ׳ שמואל שפירא, ועוזר השר להתגוננות, משה אדרי

כזכור, אמש נמסר בהודעה משותפת לשר הביטחון ולמכון הביולוגי כי שר הביטחון, נפתלי בנט, ביקר במכון הביולוגי בנס ציונה, שם הוצגה בפניו פריצת דרך משמעותית במציאת נוגדן לנגיף הקורונה. מדובר בנוגדן שתוקף את הנגיף באופן חד שיבטי ויודע לנטרל אותו בגוף החולים. טרם נקבע שם לנוגדן.

עפ"י חוקרי המכון, בראשות פרופ' שמואל שפירא, שלב הפיתוח לנוגדן הסתיים. כעת, ימשיך המכון בהליך רישום הנוגדן כפטנט ובשלב הבא יפנו החוקרים לחברות בינלאומית במטרה שאלו יוכלו לייצר את הנוגדן בכמויות מסחריות. "סוגיות משפטיות כאלה ואחרות ייקבעו בהמשך ע"י הייעוץ המשפטי למערכת הביטחון", נמסר.

שר הביטחון, נפתלי בנט, אמר כי "אני גאה באנשי המכון הביולוגי שהביאו לפריצת דרך אדירה. היצירתיות והמוח היהודי הביאו להישג מדהים זה. מערכת הביטחון כולה תמשיך לפעול בחזית המערכה מול הקורונה".