צילום: ג'ויס נ. בוגוסיאן - הבית הלבן

"הם חיוניים": טראמפ הורה למושלים לפתוח מיד את בתי הכנסת בארה"ב

נשיא ארצות הברית קרא למושלי המדינות האמריקנים לפתוח "ברגע זה" את בתי התפילה. בהצהרה שמסר הנשיא הוא אף איים על המושלים כי אם יחליטו שלא לעשות זאת - הוא יעקוף את החלטתם. "אנו זקוקים ליותר תפילה באמריקה, לא פחות" • צפו

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז על בתי התפילה כמקומות חיוניים וקרא למושלי המדינות לפתוח אותם מיד. במסיבת עיתונאים בבית הלבן אמר הנשיא כי כמה מושלים סבורים שחנויות לממכר יין הן חיוניות, אך לא בתי תפילה. "אני מתקן זאת עכשיו", אמר והוסיף כי אם המושלים לא יפתחו את בתי התפילה, יעקוף את סמכותם.

"מושלים צריכים לעשות את הדבר הנכון ולאפשר למקומות תפילה חיוניים וחשובים להיפתח באופן מיידי, כבר במהלך סוף השבוע", אמר טראמפ במהלך מסיבת עיתונאים ספונטנית שערך בבית הלבן. "אני מכיז על הכנסיות, בתי הכנסת והמסגדים כמקומות המספקים שירותים חיוניים". עוד הוסיף כי "אלו מקומות ששומרים עלינו ומשאירים את החברה שלנו מאוחדת".

"זה לא בסדר, אז אני מתקן את העוול וקורא לבתי תפילה חיוניים", אמר טראמפ לכתבים בבית הלבן. "המושלים צריכים לעשות את הדבר הנכון ולאפשר את המקומות המאוד חיוניים הללו להיפתח מיד", המשיך. "אם הם לא יעשו זאת במהלך סוף השבוע, אעקוף את סמכותם. אנו זקוקים ליותר תפילה באמריקה, לא פחות".

ד"ר דבורה בירקס, שעומדת בראש כוח המשימה של הבית הלבן בהתמודדות עם התפשטות הקורונה, אמרה כי ראשי הקהילות הדתיות צריכים להיות בקשר רציף עם מחלקות הבריאות המקומיות ולנקוט בכל הצעדים האפשריים להוריד את הסיכונים הכרוכים בפתיחת בתי התפילה, כולל מניעת הגעה לכל מי שנמצא בקבוצות סיכון. "יש לנו עוד דרך לעבור. ישנה חשיבות רבה לשמירה על ריחוק חברתי, בעיקר בשל העובדה שישנם אנשים שאינם מראים תסמינים אבל חולים בנגיף".

9 תגובות

wowowow
הוא אדם ישר
שיזכה בנובמבר

לא יאומן, השיגע'ץ הזה מבין מה שהרבה יהודים טועים כאן לא…

לא יודע אם זה חכם , אבל אין ספק שהוא אח
צריך שכל החרדים בארץ יצביעו לו , זה חובה גמורה מהתורה כדברי הרב שטיימן !!!

שאמר לשאול את אחד הרבנים באמריקה שאמר להצביע לו

מה שנתניהו האנטישמי לא הבין,
מבין גוי מגושם

לא להאמין. גוים בחו"ל מתיחסים יותר יפה ממה שיהודים בא"י

יש לו נס שהוא באמריקה,
כאן בארץ הבג"ץ היה כבר בעקבותיו .

אכלה טרמפ שבעולם

נתניהו הרשע – טראמפ גוי הרבה יותר יהודי ממך!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן