בעוד מספרי הנדבקים והמתים באירופה ובארה"ב מתמתנים ואף יורדים, המדינה "המושפעת ביותר" מהווירוס הפכה להיות ברזיל. דיווח בסין: חיסון לקורונה עבר בהצלחה את שלב הבדיקה הראשון. בסין, מוקד ההתפרצות הראשון בעולם, מעודדים מהנתונים

אמריקה הדרומית הפכה למוקד החדש של מגיפת הקורונה, כשהמצב בברזיל הוא הקשה ביותר, במקביל לעלייה בקצב המקרים באפריקה שעדיין שומרת על שיעור תמותה נמוך – כך אומרים בארגון הבריאות העולמי. "במובן מסוים דרום אמריקה הפכה למוקד חדש למחלה", אמר ד"ר מייק ראיין, המומחה הבכיר במצבי חירום של ארגון הבריאות העולמי, במסיבת עיתונאים.

ברזיל דיווחה אתמול על זינוק נוסף במספר הנדבקים בשטחה, שכעת עומד על יותר מ-330,000 – בכך היא עקפה את רוסיה בדירוג העולמי בנתון זה, וממוקמת במקום השני, אחרי ארה"ב. עד כה דיווחה ברזיל על יותר מ-21,000 מקרי מוות, אם כי המומחים מאמינים שהמספרים האמיתיים גבוהים בהרבה.

במקסיקו דיווחו על מספר המתים היומי הגבוה ביותר שלה עד כה, 479 קורבנות נוספים בתוך יממה. זאת לעומת השיא הקודם של 427 מתים מהנגיף, שנרשם ביום רביעי. מקסיקו דיווחה גם על עוד 2,960 נדבקים חדשים, אחרי שבוע שלם שבו כל הנתונים היומיים היו קרובים מאוד לנתון האחרון הזה.

בארגון הבריאות העולמי התייחסו למצב באפריקה וציינו כי המגפה הגיעה היום לנקודת ציון משמעותית, עם הגעת הנגיף לכל מדינה ביבשת ואבחונם של יותר מ-100 אלף חולים מאומתים. מספר האנשים שמתו מקורונה ברחבי היבשת עומד כעת על 3,100. גם בהודו מתעוררים חששות כבדים, לאחר שנרשם היום נתון שיא במגפה – יום שני ברציפות שבו התגלו יותר מ-6,000 מקרים חדשים.

בינתיים, לראשונה מאז התפרצות מגפת הקורונה במחוז חוביי, בסין לא התגלה אף מקרה חדש של הדבקה במהלך ה-22 במאי. בסין, שממנה התפשט הנגיף, והייתה בתחילה מוקד ההתפרצות, יש כעת רק כמה אלפי חולים פעילים בודדים, ולפי הספירה הרשמית נדבקו בה כ-83 אלף בני אדם מאז פרוץ המגפה.

בתוך כך, המגזין הרפואי "דה לאנסט" פרסם כי חיסון חדש שפותח בסין עבר בהצלחה את השלב הראשון, ונמצא בטוח לשימוש. חלק מהנדבקים בניסוי פיתחו נוגדנים לקורונה, מה שמרמז על כך שהחיסון עשוי להתגלות כיעיל למניעת הידבקות בנגיף. החיסון המדובר פועל בשיטה חדשה, שונה משיטת החיסונים הרגילה, המתבססת על החדרת נגיף מוחלש או מומת לגוף, ושונה גם מהשיטה של החדרת רנ"א לגוף.