ראש הממשלה נפגש עם ראש המוסד והודה לו שהוביל את חמ"ל הרכש המשותף לקראת העברת ניהולו לידי משרד הבריאות בעוד יומיים: "עשיתם את זה בצורה יוצאת מן הכלל - התוצאות מדברות בעד עצמן. כיוון שרכשתם את הניסיון, תיזכרו אותו, ייתכן שנידרש לזה שוב"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב עם ראש המוסד יוסי כהן, והודה לו על שנענה לבקשתו להוביל את חמ"ל הרכש המשותף, לקראת העברת ניהולו לידי משרד הבריאות בעוד יומיים.

נתניהו שיבח בפגישה את הישגיו של חמ"ל הרכש המשותף בהובלת ראש המוסד שהביא לרכישה מסיבית של ציוד רפואי וציוד מגן חיוני במסגרת המאבק במגפת הקורונה: "אני מבקש קודם כל להודות לך. הטלתי עליך, יוסי, יחד עם משרד הביטחון לטפל ברכש ובהצטיידות. עשיתם את זה בצורה יוצאת מן הכלל – התוצאות מדברות בעד עצמן", אמר נתניהו.

הגורמים המקצועיים מקיימים בימים אלה העברת מקל מסודרת על מנת לשמר את הפעילות ככל שיידרש. "אנחנו כרגע מעבירים את הלפיד, אנחנו לא יודעים מה ילד יום, אנחנו לא יודעים מה ילד חודש. כיוון שרכשתם את הניסיון, תיזכרו אותו, ייתכן שנידרש לזה שוב. תודה רבה בשמי ובשם אזרחי ישראל על העבודה המצוינת", הוסיף ראש הממשלה.

ראש המוסד יוסי כהן אמר בפגישה כי "ביום שלישי הקרוב אנחנו עושים טקס העברת מקל מסודרת ממפקדי החמ"ל הנוכחיים לידי משרד הבריאות האמון על כל האירוע הזה מ-א׳ ועד ת׳. אנחנו בעצם במערכה של למעלה מחודשיים וחצי – נערכנו על פי הוראתך לסייע למדינת ישראל בכל העולם של הרכש וההצטיידות, ומעבר לכך בכל הגבולות שאתה מכיר. כאמור, ביום שלישי הקרוב אנחנו מוסרים את הפיקוד על החמ״ל ועל כל האירוע הזה לידיהם האמונות של משרד הבריאות".

נתניהו הנחה: להקים חמ"ל בראשות ראש המוסד לקדם את הרכש הרפואי