שר החינוך יואב גלנט הנחה היום על סגירת כל מוסד חינוכי או מבנה שבו התגלה חולה קורונה, זאת ברקע העלייה במספר הנדבקים בבתי הספר ובגנים. מאז אתמול נוספו עוד 13 חולים במוסדות ברחבי הארץ, מספר הנשלחים לבידוד שילש את עצמו

בעקבות התפשטות נגיף קורונה במוסדות החינוך, הוציא היום (שני) שר החינוך יואב גלנט הנחייה לפיה בית ספר שזוהה בו חולה מאומת – ייסגר. רק אם הלימודים בבית הספר מתקיימים בבניינים ומתחמים נפרדים, יש לשקול את הפעלתו באופן חלקי. גלנט בוחן בנוסף חזרה למתווה קפסולות בבתי הספר אם תימשך מגמת העלייה בתחלואה.

ביממה האחרונה נוספו 13 חולים ומספר הנשלחים לבידוד שילש את עצמו – כך עולה מנתונים שפרסם בשעות הצהריים משרד החינוך. לפי הנתונים, 155 תלמידים וילדי גן ו-39 עובדים חלו בנגיף – 5,266 נכנסו לבידוד. 74% מהתלמידים החולים ו-35% מהמורים החולים הם מהגימנסיה בירושלים. בשלב זה ישנם 17 מוסדות חינוך סגורים – שמונה גנים ותשעה בתי ספר.

עד כה נסגרו רשמית תשעה בתי ספר ברחבי הארץ – שלושה בירושלים, אחד באלעד, אחד בחדרה ואחד באל-קאסום שבדרום, בית ספר עין גדי במועצה אזורית תמר נסגר גם כן ועוד שני בתי ספר באשדוד נסגרו. כמו כן, הוחלט על סגירת שמונה גנים עקב התפרצות הנגיף – אחד בתל אביב, אחד באור יהודה, אחד בראשון לציון, שניים בבני ברק אחד בירושלים, אחד בבת ים ובאשדוד גם נסגר גן ילדים.

בתוך כך, כ-2,000 תלמידים בבית הספר התיכון עמל מדעים ואומניות בחדרה ייכנסו לבידוד, לאחר שתלמידת כיתה ז נדבקה בקורונה. עוד דווח הבוקר (שני) כי לאחר שמורה בבית הספר אופק בגבעת זאב נמצא חיובי לקורונה, בית הספר נסגר ו-278 תלמידים ו-35 מורים בביתה ספר נכנסו לבידוד. הלילה נדבקה ילדה בכיתה א' בנגיף וכל תלמידי כיתתה בבית הספר הר טוב בצרעה נכנסו לבידוד.

אתמול נמסר ממשרד החינוך כי גלנט ערך הערכת מצב בהשתתפות ראשי אגפים ומנהלי מחוזות והחליט כי המשרד יבחן מול משרד הבריאות לערוך בדיקות מדגמיות במערכת החינוך. המהלך ייתן תמונת מצב גם ברמה הלאומית. בנוסף החל לפעול צוות התערבות מחוזי שמוקפץ לכל אירוע של הדבקה. הצוות עורך בדיקה בשטח, במקביל לחקירת משרד הבריאות, בודק את נסיבות האירוע ועורך בקרה בביה"ס – בודק את מידת הקפדה על ההנחיות: עטיית מסיכות, היגינה אישית, תחזוקה וניקיון וכו'.

תלמידה בחדרה נדבקה בקורונה – 2,180 נשלחו לבידוד; בי"ס בגבעת זאב נסגר