השר ישראל כ"ץ החליט על מתן מענקים בגובה 3,500 שקלים על כל עובד שהוחזר החל מאמצע אפריל, בדומה לאלו שעשו זאת בחודש מאי. "לאחר שמתווה החוק לעידוד התעסוקה אושר, שקלנו את הנושא והחלטנו לצרף לתכנית את אותם מעסיקים"

שר האוצר ישראל כ"ץ החליט, בתיאום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לתת מענק בסך 3500 שקל גם למעסיקים שהחזירו עובדים מחל"ת מה-19/4, בדומה למי שהחזירו עובדים מה 1/5.

לדבריו, "לאחר שמתווה החוק לעידוד התעסוקה אושר בממשלה ובקריאה ראשונה בכנסת ללא כל שינוי, שקלנו את הנושא ובהתיעצות עם יו״ר ועדת הכספים משה גפני, יו״ר הקואליציה מיקי זוהר ויו״ר סיעת כחול לבן איתן גינסבורג, הוחלט לצרף את אותם מעסיקים למתווה המענקים מאחר שהם פתחו את עסקיהם במועד זה בהתאם להנחיות הממשלה".

סכום הכסף הנדרש למענקים הוסדר במסגרת התוכנית. התוספת תתבצע במסגרת הליך החקיקה בכנסת ודיוני ועדת הכספים. בנוסף לכך , כפי שסוכם, יוקצו למעסיקים קיימים 500 מיליון שקל הכלולים בתוכנית, בהתאם לקריטריונים שיגובשו לאחר השימוע הציבורי ויובאו לאישור ועדת הכספים בהמשך.

שר ההכלכלה והתעשייה עמיר פרץ אמר כי "החלטת ראש הממשלה ושר האוצר היא החלטה נכונה וחשובה ועכשיו נדרש לפצות את המעסיקים ההוגנים שלא פיטרו את עובדיהם בחודש אפריל למרות הירידה בהכנסותיהם , מהלך משלים זה יחזק את האימון בין הממשלה לאזרחים כולם".

פרץ נגד כץ: יציע ל"קבינט הקורונה" מתווה תעסוקה חלופי להצעת משרד האוצר

מענק של 7,500 ש"ח לעובד: מתווה האוצר לעידוד החזרת עובדים מחל"ת